Tuesday, November 19, 2019

Чизмите кои некогаш ги освојуваа нашите срца повторно се враќаат на...

Повозрасните генерации паметат дека овој модел на чизми беше вистински хит пред неколку години. Но, сведоци сме дека модата постојано се враќа. Повторно низ...

Додаток за коса од 80-тите е апсолутен хит!

Во изминатите две години, скоро сите трендови се вратија од 80-тите и 90-тите години и, со нов изглед, стануваат наши омилени трендови,...

Со какви јакни ќе ја испратиме 2019?

Кога станува збор за модните класици, еден вид јакна никогаш не излегува од мода, секако станува збор за популарните јакни со крзно,...

Како да ги комбинирате најпопуларните фармерки оваа есен?

Со доаѓањето на есента дојдоа и нови колекции кои нè воодушевиа со прекрасни шик парчиња во кои ќе уживаме оваа сезона. Оваа...

Која боја ќе доминира оваа есен?

Веќе неколку години, виолетовата го презеде водството кога станува збор за актуелни бои за есен, а особено актуелна ќе е бојата на...

Фустани со овошен принт ќе го одбележат крајот на лето 2019!

Кој може да одолее на симпатичен овошен принт!?Со оглед на една година полна со нови трендови, мислевме дека летната сезона го достигна...

Летен хит: неон фустани – да или не?

На социјаните мрежи и на малите екрани може да се забележи дека светските жени се почесто и почесто носат фустани во неон...

Тренд кошула за оваа сезона!

Елегантните, женствени кошули се нашето омилено парче облека во текот на летото, бидејќи тие одлично се комбинираат со здолништа, фармерки, но и...

Фризури за на плажа, фризури за долго топло лето!

Нема подобри прамени од оние што природно ги прави комбинацијата од сонце и море. Ова ќе ви го каже секој фризер со совет плус дека...

Безвременски комбинации за топли денови!

Денес за вас одвоивме неколку дневни, летни ултра пријатни и модерни комбинации кои секогаш се полн погодок. Само неколку парчиња облека ви се потребни...

INSTAGRAM