Sunday, November 18, 2018

Какви фармерки ќе се носат оваа зима?

Иако секоја сезона може да изненади со нов тренд, фармерките се вечни, без оглед на моменталните најпопуларни модели. Фармерките како такви минуваат низ разни...

Одличен есенски модни додатоци кои ќе го разубават секој моден аутфит!

Есенската сезона ни донесе некои нови трендови и луксузна палета на кафени нијанси, кои се особено забележливи кога станува збор за модни додатоци. Преголеми наметки...

Идеална зимска шминка за бринетите!

Трендовите постојано се менуваат, но речиси е невозможно да пропуштите нешто.  Шминка - трендовите за оваа зима дефинитивно се издвојуваат по контрастот! Бидете подготвени...

Пронајдете вистински додаток за во коса!

Додатоците за коса се голем хит кај модните блогерки и вљубеничките во модата. Но, сепак, не е лесно да се пронајде вистинскиот додаток за...

Пронајдете инспирација во овие прекрасни модни комбинации за бремени!

Бременоста е посебен период кој ќе биде разбран само од идните мајки или од оние кои веќе забремениле. Сепак, како што стомакот секој месец...

Што ќе се носи оваа зима?

Оваа сезона сомотски јакни, панталони и здолништа ќе гледаме насекаде. Модата повторно се враќа, сомотот повторно е во тренд!  Сомотот историски се карактеризира како многу...

Чанти кои не се практични а се носат ширум светот!

Се сеќавате ли кога сите ги замениа големите чанти со минијатурни чанти, во кои покрај телефонот и карминот не може да се стави ништо...

Што ви е потребно во гардероберот ако сакате да изгледате повисоко?

Ако го читате ова, вие сигурно сте една од девојките кои припаѓаат на категоријата +/- 160 сантиметри и сакате барем уште еден сантиметар. Се...

Како изгледа најпопуларниот џемпер за зима 2018?

Прво и основно, тој е топол и удобен, но Вие може да го комбинирате исклучително стилски и едноставно мора да го имате оваа сезона! Влеговме...

Црвените чевли се безвременски!

Иако често се менува модата за моделите на потпетиците со сигурност може да се каже дека бојата е онаа која никогаш не излегува од...

INSTAGRAM