Sunday, August 25, 2019

Како изгледа најпопуларниот џемпер за зима 2018?

Прво и основно, тој е топол и удобен, но Вие може да го комбинирате исклучително стилски и едноставно мора да го имате оваа сезона! Влеговме...

Оваа фризура го подели модниот свет на две групи, за едни...

Ретро вибрации го задрмаа светот. Се вели дека ваква фризура ќе е тотално ин оваа година. Но, за оваа фризура, поделени се мислењата. За...

Ултра модерни дневни комбинации за овој месец!

Се чини дека јуни ни ја донесе првата топлина набрзина. Со доаѓањето на јуни, ние се доближуваме кон летото кое сите со нетрпение го...

Оваа сезона, во тренд се и класични комбинации на бои…

Кога станува збор за комбинации на бои, во модата сега се е дозволено! Дури и комбинациите што некогаш биле озборувани и се сметале како карактеристични...

Верувале или не – на модниот врв се искачи уште еден...

На модниот врв се искачи уште еден неочекуван тренд од минатото. Веќе може имате забележано на Инстаграм, верувале или не, кломпите се повторно во...

Какви фармерки ќе се носат оваа зима?

Иако секоја сезона може да изненади со нов тренд, фармерките се вечни, без оглед на моменталните најпопуларни модели. Фармерките како такви минуваат низ разни...

Фармерките кои го полудеа светот, распродадени се набрзина и за нив...

Ако се прашувате кој е најголем тренд кога фармерките се во прашање оваа сезона, ние го пронајдовме одговорот. Неочекуван модел на фармерки во моментов е...

На секоја жена потребно и е модно парче гардероба кое се...

Кога станува збор за комбинирање особено важно е секоја жена во плакарот да има барем една карирана кошула, бидејќи токму таквите кошули може да...

Фризури за на плажа, фризури за долго топло лето!

Нема подобри прамени од оние што природно ги прави комбинацијата од сонце и море. Ова ќе ви го каже секој фризер со совет плус дека...

Жените ги обожуваат и купуваат во најразлични бои и модели

Чевлите кои сè почесто ќе ги гледаме низ улиците се токму овие. Почнаа да се носат и во дневни и во вечерни комбинации. Девојките...

INSTAGRAM