Thursday, January 23, 2020

Тренд кошула за оваа сезона!

Елегантните, женствени кошули се нашето омилено парче облека во текот на летото, бидејќи тие одлично се комбинираат со здолништа, фармерки, но и...

Фризури за на плажа, фризури за долго топло лето!

Нема подобри прамени од оние што природно ги прави комбинацијата од сонце и море. Ова ќе ви го каже секој фризер со совет плус дека...

Безвременски комбинации за топли денови!

Денес за вас одвоивме неколку дневни, летни ултра пријатни и модерни комбинации кои секогаш се полн погодок. Само неколку парчиња облека ви се потребни...

Костими за капење за жени кои имаат мали гради!

Доколку имате мали гради, а тоа ви претставува проблем има модели на костими за капење кои ќе направат да изгледате поатрактивно на плажа.  Едноделен костим...

Старите апостолки претворете ги во нови штосни сандали!

Не фрлајте ги старите апостолки! Или, од новите обични создадете уникатни и несекојдевни сандали. На нас жените обично за брзо време, за кратко носење...

Како да одберете идеални “skinny” фармерки?

Наоѓањето на идеален модел на фармерки, кој совршено ќе го нагласи обликот на вашето тело, бара долго пребарување и постојано тестирање на различни модели. Ние...

Ем удобни, ем убави!

Барем за дневните прошетки ќе може да заборавите на неудобните високи потпетици. Овој модел на еспадрили не само што нуди загарантирана удобност туку и...

Ултра модерни дневни комбинации за овој месец!

Се чини дека јуни ни ја донесе првата топлина набрзина. Со доаѓањето на јуни, ние се доближуваме кон летото кое сите со нетрпение го...

Летна ултра уникатна комбинација!

Женските сакоа се омилен моден тренд веќе неколку сезони, а ова лето ќе бидат во фокусот, но на малку поинаков начин ќе се носат....

Еден пар тренди панталони може да ви го олеснат секојдневието

Во мода се удобни панталони со висок струк. Елегантни и женствени, лесни за комбинирање и одличен избор за секакви пригоди. Со благ ѕвон, широки...

INSTAGRAM