Sunday, August 25, 2019

Идеални фризури за дождливи денови!

Плетенкa - Една од оние фризури кои секогаш изгледаат одлично и се убави за секоја прилика. Она што е интересно кај овие фризури е...

Се двоумите како да ја комбинирате најморедната сукња за оваа сезона?

Ова здолниште е во мода подолго време, и се чини дека ќе остане навистина долго време! Причината за нивната актуелност е дека тие се подеднакво...

Кога да се одлучите за поевтина, кога за поскапа гардероба?

Живееме во време кога не можеме да купиме сè што сакаме и кога сакаме. Затоа, кога купуваме гардероба, треба да погледнеме и да внимаваме...

Најпопуларните чевли за оваа сезона!

Во текот на изминатиот месец, околу 100.000 луѓе ги пребарувале на интернет овие еспадрили, па благодарение на тоа овие чевли станаа најпопуларните за Google! Вистинско...

Како правилно да комбинирате различни нијасни на тексас?

Ако мудро избирате тексас парчиња и малку си поиграте со модерни парчиња, комбинацијата од различни типови на тексас може да изгледа одлично. Важно е...

Најдобри модни совети за ниски девојки

Дефинитивно може визуелно да изгледате повисоко. Зарем светот не би бил идеално место кога немаше да има никакви недостатоци. Или кога барем ние нема да...

Какви модни комбинации носат жените низ светот?

Жените низ светот смело ги комбинираат модните парчиња. Шарени и весели комбинации се во мода. Доколку не знаете како да ги комбинирате ултра модерните...

Најпотребниот моден додаток за оваа пролет!

Кога ќе сакате да не изгледате невпечатливо и обично потребно е само на вратот да додадете една шарена свилена марама. Наредната сезона ултра уникатните...

Нов тренд: украсни шноли за коса!

Украсите за во коса повторно се ин во светот на модата, а посебно внимание оваа сезона девојките посветуваат на декоративни шноли, кои дури и...

Испратете ја зимата со стил!

Ви фали инспирација за овие денови кога не е ниту ладно ниту топло? Не знатете што да облечете а да биде секојдневно а уникатно?...

INSTAGRAM