Wednesday, March 20, 2019

Дали чувствувате дека нешто недостасува во вашиот дом?

Застанете во аголот од кој можете да ја видите целата соба. Дали чувствувате дека нешто недостасува? Во право сте. Детали недостасуваат - цвеќето е...

Пријатна и функционална кујна за сечиј вкус!

Кујнската зона на оваа станбена единица е јасно поделена на два видливи дела, дел за јадење и дел за готвење. Поделбата на деловите била...

Нијанси кои со себе носат доза на свежина и елеганција во...

Без оглед на тоа кои трендови преовладуваат кога се работи за внатрешна декорација, пастелните нијанси се секогаш "ин" затоа што со себе носат доза...

Освежете го изнајмениот стан со само три чекори!

Секој од нас замислува дека еден ден ќе имаат сопствен стан, нареден според свој вкус, но повеќето од нас сè уште не можат да...

Тинејџерсите соби треба да нудат релаксација!

Релаксирањето е клучен момент во годините на тинејџерите. Потребно им е место каде ќе се опуштат, ќе биде само нивно и под нивна контрола....

Природни нијанси се секогаш во тренд!

Плочките се најважниот елемент во тоалетот и токму тие му даваат посебен печат. Она на што треба да внимавате при уредувањето на тоалетот се...

Купатила кои нудат слобода на телото и духот!

Gemelli Design е дизајнерско студио од Софија кое создаде две навистина спектакуларни бањи. Нивните имиња се Оаза во песочната бура и геометријата на H2O....

Заштитете ги стаклените садови во кујната од топлина!

Веројатно барем еднаш ви се скршил стаклен сад при ставање врела течност во него. за да ја избегнете оваа непријатност, неопходно е да знаете...

За оние најхрабрите, нов тренд во домот!

Ако сакате да го разиргате просторот и класичните бели или сребрени фрижидери ви делуваат здодевно, имаме убави вести за вас. Во мода се ретро...

Дали го доживувате вашиот дом како своја оаза на мирот?

Бидејќи просторот за живеење директно влијае на вашата енергија, понекогаш е потребно и добро да се реконструира, освежи и ослободни просторот во кој живеете...

INSTAGRAM