Wednesday, March 20, 2019

Викенд рецепт: Вкусна цимет торта!

За љубителите на цимет ова е супер интересен рецепт за торта со вкус на цимет. Потребни состојки за тесто: 4 јајца, 2 супени лажици млака...

Среќните парови ги уживаат овие заеднички навики и интереси

Што е среќна врска? Врска која се темели врз доверба, почит и љубов, кога партнерите споделуваат заедничка среќа и уживаат во времето кое го...

Не мешајте ги љубовта и љубомората!

Ако се препознаете во овојт текст, немојте да размислувате, туку реагирајте! Постојано, непрекинато вртење и пишување, проверувње каде сте и со кого... и слично...

Брз рецепт за кифлички од ореви

Вкусни, меки и сочни кифлички од ореви, подгответе за вас и вашите најмили! Потребни состојки: 250гр путер, 200гр шеќер, 2 јајца, 300гр ореви, 100гр брашно,...

Брза и вкусна идеја за денешниот ручек!

Што вкусно да ручате денес? Шпагети со ќофтенца! Потребни состојки: едно пакување шпагети, 400гр излупени домати, 400гр мелено месо, 1 главичка кромид, 1 јајце, 1 компир,...

Десет минути дневно за совршено рамен стомак!

Поради секојдневните обврски, работа, грижа за децата или едноставно од чиста незаинтересираност, стануваме се повеќе физички неактивни. А исто така, секојдневно размислуваме за тоа...

Кажете „не“ кога треба, јасно и гласно!

Често се наоѓаме во ситуации кога треба да дадеме негативен одговор и бидејќи тоа знае да биде толку тешко, даваме позитивен иако тоа не...

Комбинации во кои задолжително се создава хемија уште при прв поглед

Се разбира, хороскопот не е од клучно значење кога избираме партнер за себе, но членовите на некои хороскопски знаци имаат тенденција да нè привлечат...

Кујнската и билната козметика воопшто не се за потценување!

Вечен копнеж на жените, убаво и чисто лице! Иако една од најомилените работи на жените им се скапите козметички препарати. Кујнската и билната козметика...

Овие луѓе не се родени за брак!

Овие луѓе не се "родени" за брак. Бидејќи им треба само едно нешто - нивната слобода... Станува збор за луѓе родени во  знакот на Стрелец. Поради...

INSTAGRAM