Sunday, November 18, 2018

Убави вести

КАЛЕНДАР НА РАЗМЕНИ НА ПРОЧИТАНИ КНИГИ!

Седум размени на прочитани книги закажани за следниот период и тоа во Гостивар, Охрид, Пехчево, Крушево, Куманово, Скопје и Ресен.Благодарение на членовите на групата...

Совршено лице и тело со само неколку третмани!

Погледнете ги промотивните пакети, уверете се дека од своето тело можете да направите совршенство и препуштете се на професионалниот тим на Афродита С! 

Денес, од 17 до 20 часот едукација за жени и култура!

Пoвелете, денес, последната теоретска работилница за годинава, од 17 до 20 часот, во @Koncept Centar Edna Moze/edna Pravi со Др. Ана Мартиноска, да се зајакнуваме...

Работна средба со директорката на ЈУМ ЦСР Скопје и Една Може!

На 19.10.2018, со почеток во 10 часот, беше реализиран состанок меѓу тимот на Една може! застапуван од Дороти Пачкова - претседател и Ивана Хаџиевска...

Состојбата на самохраните мајки станува институционално видлива!

На 17. октомври се оддржа средба меѓу тимот на Една може! застапуван од Дороти Пачкова и координаторката на Клубот на пратенички, Ѓулумсер Касапи во...

Жените имаат подобри резултати на тестовите за интелигенција од мажите!

За прв пат во последните сто години, жените имаат подобри резултати на тестовите за интелигенција, тврди Џејмс Флин, светски авторитет во полето на таквите...

Подобрете ја еластичноста на кожата со органски шеа путер

Производите на Една прави, со посебен попуст, ќе можете да ги набавите во сабота (06.10.2018), од 12 до 18 часот, во Веро Џамбо на...

Кога кучињата се однесуваат како мачиња…

Сите знаеме дека кучето и мачето не се баш најдобри пријатели. Но, понекогаш се случува да живает заедно, па да се имитираат едно со друго. Направивме...

Органски мелем за сува и оштетена кожа, за рани, изгореници и...

Органски мелем во ONE MADE, One can social business Состав: Cera alba, Oleaeuropea, со мацерати од диви, дехидрирани цветови. Употреба: За сува и оштетена кожа, за рани,...

Од први октомври стартува патувачка изложба на уметницата Дороти Пачкова!

1 октомври (понеделник), со почеток во 18.30ч., во ИКАР КАТ во Охрид ќе биде отворена изложбата со наслов „УШТЕ ШТО ДРУГО СУМ ОСВЕН ШТО СУМ КАНЦЕР НА ОПШТЕСТВОТО“, на...

INSTAGRAM