Friday, June 5, 2020

Убави вести

Хуманитарна велигденска акција за еднородителските семејства

На социјалните мрежи деновиве масовно се споделува повикот за хуманитарна акција која се организира во пресрет на големиот празник Велигден. Имено, на иницијатива на една...

Велики Четврток: Ги обоивте ли јајцата?

Денеска е Велики Четврток, празник посветен на споменот за Тајната Вечера. Денешниот празник е еден од базичните настани за Црквата. Велики Четврток е на...

Кат медиа со креативен телевизиски проект

Пролетта инспирира реновирање, разубавување и уредување на просторот, а додатна инспирација и креативни и иновативни решенија носи и новата емисија КВАДРАТ која викендов започнува...

Во „Аџибадем Систина“ спасен е животот на трудница со дисекција на аорта, бебето e...

Прв случај во регионот каде преживува бебе во 31.г.недела на родилка со тешка форма на аортна дисекција. Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим на „Аџибадем Систина“ го спасиja животот на 27-годишна трудница која во 31. гестациска...

Моќта на исполнетата желба е посилна од сè!

  Ајде да бидеме причина за многу насмевка на детските лица кои се борат за своето здравје! Лајонс Клубот Дуња оваа среда (03.05) во соработка со Фондација Златна...

Да им помогнеме на Beatrix Crew да ја освојат Месечината!

Вљубениците во танцот, Beatrix Crew го лансираa нивниот "Generosity" проект, во обид да пронајдaт сограѓани кои ќе им помогнат да ги остварат нивните соништа. Велат дека...

За многу години нека е Воскресението Христово

Православните христијани денес го слават својот најголем празник Воскресение Христово. Пред се, Воскресението или Пасха Господова означува премин. Премин од смртта кон вечноста. Радост...

Во Битола ќе се одржи хуманитарен базар

Неонатолошкото одделение при Клиничката болница Битола и  Граѓанска асоцијација Битола организираат хуманитарен велигденски базар. Базарот се одржува под мотото: „Да си подадеме рака за...

Безболна метода за добивање волумен без употреба на игла!

Најново – Hyaluron Pen– хијалуронски филер без игла во Афродита-С Центар за убавина. Безболна метода за добивање волумен без употреба на игла.Метода со помош на апарат...

Започнува детскиот фестивал „Поточиња“

Денеска и утре, во Македонската опера и балет ќе се одржи најновото издание на детскиот фестивал „Поточиња“. За време на фестивалот, најмалите и најмилите...