Friday, June 5, 2020

Убави вести

За воспалителни процеси, постоперативни рани и лузни, изгореници, атопичен дерматитис, псоријаза,...

Природен хендмејд мелем, без хемиски и синтетички конзерванси, емулгатори, парабени, мириси и бои. Произведена од Пчелини деривати и Органски масла од локални...

„ЛИЧЕН ПЕЧАТ“ во Отворено графичко студио на 27.09.2019 од 20 часот!

На 27.09.2019 година (петок) со почеток од 20:00 часот, се отвара самостојната изложба на академскиот графичар и графички дизајнер Дарко Аницин, под...

Дороти Пачкова -Фестивал за уметност и активизам PitchWise

TRANSCEDENT FEMINISM - Академската сликарка и експертка по родова еднкавост, Дороти Пачкова, по покана на организаторките на Фестивалот за уметност и...

Анкета: „Колку Скопје е женски град?“

„Колку Скопје е женски град?“Ова истражување го спорведува граѓанската, непрофитна, непартиска „грас рут“ организација за родова еднаквост и женски права и слобода...

Во четврток, на 16. мај, во 20 часот, во Домот на...

Во четврток, на 16. мај, во 20 часот, во Домот на културата „Кочо Рацин“ ќе се одржи промоција на второто издание на поетската книга...

Идеална паста за заби за оние со чувствителни и проблематични непца

Органска паста и бамбусова четка за заби, од неодамна во Концепт центар Една може/Една прави  За четката:  Нежно, меко и пријатно четкање со природни придобивки од природен...

Зошто целиот свет е полуден по корејската козметика?!

Корејската козметика е спој на традиција, квалитет и иновации. Нивните производи се мултифункционални, со исклучителен квалитет и далеку под цената на помалку квалитетните сродни производи...

“Economic Empowering to the Women”

Еmpowering the woman to economic freedom. „Една може“ во „Капитол мол“ организира панел дискусија за мобилизација за социјално претприемништво. Оваа година ќе се одржува и...

Безболна метода за добивање волумен без употреба на игла!

Најново – Hyaluron Pen– хијалуронски филер без игла во Афродита-С Центар за убавина. Безболна метода за добивање волумен без употреба на игла.Метода со помош на апарат...

Сапун од козјо млеко и овесни снегулки – oдличен сојузник против...

Сапун од козјо млеко и овесни снегулки - ONE MADE, One can social business Состав: Olea europaea, Elaeis guineensis, Goat milk, Oat flakes. Употреба: Одличен сојузник против...