Wednesday, March 20, 2019

Убави совети

Какви спални се ин оваа година?

Спалната соба треба да биде оаза на мирот и хармонијата доколку сакате да имате здрава и среќна врска. Најважно од се е спалната соба да...

Какви модни комбинации носат жените низ светот?

Жените низ светот смело ги комбинираат модните парчиња. Шарени и весели комбинации се во мода. Доколку не знаете како да ги комбинирате ултра модерните...

Што, всушност, е потребно за еден маж целосно да “полуди” по...

Што, всушност, е потребно за еден маж целосно да "полуди" по една жена? Хемија, збир на околности, физичка атракција или нешто сосема друго? Зошто...

Викенд рецепт: Вкусна цимет торта!

За љубителите на цимет ова е супер интересен рецепт за торта со вкус на цимет. Потребни состојки за тесто: 4 јајца, 2 супени лажици млака...

Среќните парови ги уживаат овие заеднички навики и интереси

Што е среќна врска? Врска која се темели врз доверба, почит и љубов, кога партнерите споделуваат заедничка среќа и уживаат во времето кое го...

Не мешајте ги љубовта и љубомората!

Ако се препознаете во овојт текст, немојте да размислувате, туку реагирајте! Постојано, непрекинато вртење и пишување, проверувње каде сте и со кого... и слично...

Најпотребниот моден додаток за оваа пролет!

Кога ќе сакате да не изгледате невпечатливо и обично потребно е само на вратот да додадете една шарена свилена марама. Наредната сезона ултра уникатните...

Брз рецепт за кифлички од ореви

Вкусни, меки и сочни кифлички од ореви, подгответе за вас и вашите најмили! Потребни состојки: 250гр путер, 200гр шеќер, 2 јајца, 300гр ореви, 100гр брашно,...

Дали да и верувате на новата колешка?

Сакате да дознаете дали некоја личност која тукушто ја запознавте е сигурена, и колку отворено можете да разговарате со него или неа? Вие сте во...

Брза и вкусна идеја за денешниот ручек!

Што вкусно да ручате денес? Шпагети со ќофтенца! Потребни состојки: едно пакување шпагети, 400гр излупени домати, 400гр мелено месо, 1 главичка кромид, 1 јајце, 1 компир,...

INSTAGRAM