Monday, April 6, 2020

Убави совети

Десет безвременски трикови за убава коса секој ден!

Има денови кога нашата коса изгледа добро без причина, а има и денови кога едноставно не сакаме да излеземе од домот кога ќе се...

Доколку пиете многу кафе, обожувате слатки или сте под стрес на...

Ако консумирате многу кафе, обожувате слатки или едноставно сте под стрес, вашата кожа ќе страда. Ако забележите промени на кожата предизвикани од турбулентни излегувања...

Торти со велигденски декорации – идеи кои ќе ве мотивираат да...

За Велигден сите сакаме да создадеме прекрасна и магична атмосфера за себе и за најмилите. Трпезата нека биде бајковита и со велигденски мотиви. Направете...

Прочитајте ги советите од разведен маж, нема да зажалите!

Не треба да заборавите ни на најмалите ситници кои сте ги правеле за партнерката пред да застанете на лудиот камен, затоа што тоа може...

Пијте секој ден ракија, еве и зошто!

Како за се друго, па така и за ракијата е многу важно да се конзумира во нормални количини. Да не се претерува. Не само...

Тест: Срцето кое најмногу ве привлекува крие многу важна љубовна порака

Ако ви се појавуваат постојано слични ситуации во односите, можеби тоа е поврзано со вашите проблеми од минатите животи. Многу од нашите лични предизвици се...

Интересна идеја за денешниот ручек!

Збогатете го секојдневното мени со врвни рецепти. Уживајте во секој залак!  Запечена паста - време за подготовка 35 минути - печење 45минути. Потребни состојки: 2 мркови,...

Честото мокрење не е за занемарување!

Мокрењето може да биде многу непријатно, особено кога тоалетот не е во близина или кога често се случува. Но, треба да се знае дека...

Во овој хороскопски знак се најголемите фатални заводнички!

Припадничките на овој хороскопски знак се познати како најголеми фатални заводнички!  Станува збор за жените родени во знакот на Јарец. Тие се број еден во...

Што прават вашите деца на интернет?

Брзиот и несопирлив галоп на технологијата во огромна мера го промени начинот на кој функционираме, комуницираме и споделуваме информации. Ако пред дваесетина година за децата...