Wednesday, March 20, 2019

Убави дестинации

Три плажи кои треба да ги посетите надвор од летната сезона

Патувањето надвор од сезона носи голем број на одлични придобивки, особено поради пониските цени на сместувањето и на летовите. Времето може да биде малку...

Егзотичен и разновиден пејсаж кој никого не остава рамнодушен!

Егзотичниот и разновидниот пејсаж на Мароко ќе ве маѓепаса. Богатата историја и неповторливата архитектура привлекуваат туристи преку целата година. Ова е земја која со...

Инстаграмџии споделуваат волшебни фотки од Македонија!

Убави дестинации, наши а светски, инсаграмџиите ќе направат да се вљубите во сопствената земја набрзина. Погледнете ги фотките во продолжение, прикачете се на Инстаграм...

Посетете го најромантичниот град во Европа оваа есен!

Главниот град на Австрија е дестинација за сите генерации. Виена располага со културни, историски и уметнички предели кои вредат да се посетат. Град кој...

Град настанат во бронзено време

Во подножјето на планината Баба, во близина на Битола, се наоѓа античкиот град кој е основан во 4 век п.н.е. Со својата убавина сведочи...

Пет дестинации за есенски патувања кои располагаат со магична убавина!

Постојат места во Европа кои не се толку добро познати на светската туристичка сцена, но се достојни за внимание поради нивната специјалност, автентичност и...

Луксузната Франција ве повикува!

Biarritz е позната туристичка дестинација во југозападнаиот дел од Франција. Долго време се смета за луксузна дестинација, а таква е и нејзината репутација. Имајќи француски шарм...

Дестинација која нуди незаборавно доживување!

Сплит е втор по големина град во Хрватска, кој се наоѓа во близина на брегот на Далмација. Посетата на Сплит е вистинско доживување и...

Дестинација која е атрактивна и привлечна преку целата година, но на...

Овој остров може да се пофали со магична природа, прекрасни плажи, совршен ноќен живот и богата историја. Повеќето луѓе ја посетуваат Мајорка (Шпанија) за време...

Дестинациите кои им се омилени на модните блогерки

Во овој период од годината, Инстаграм е преполн со фотки од мориња, плажи, зајдисонца, вкусни коктели и згодни девојки. Судејќи по објавите на доста популарни...

INSTAGRAM