Sunday, November 18, 2018
Home Убави книги и филмови

Убави книги и филмови

Филм за убав ден

Во вакви студени денови, најдобрата одлука што може да ја донесете е да останете дома, наметнати со вашата омилена прекривка и да уживате во...

Филм за убав ден

Денеска, одбравме филм кој ќе ве насмее и ќе ве разнежни... Гледајте го филмот “To Rome With Love” на Вуди Ален. Филмот ја следи приказната...

Читаме, ќе читаме постојано!

Секоја книга е ново доживување, ново искуство и возбудливо запознавање со други култури, животи и приказни. Затоа читаме и ќе читаме постојано! До сите момци...

Есенски денови, чај и книга !

Времето потрошено на читање книга е квалитетно потрошено време. Затоа, читајте секаде и секогаш!  Во еден момент (Гијом Мисо) Лиза и Артур можат да се видат...

Книги кои вредат да бидат дел од вашата домашна библиотека

За денес одбравме предлог три книги кои ќе го задржат вашето внимание се до последната страница!  Будалеста, слатка љубов (Џил Шелвис) Слободоумната Клои живее за кршење...

Филм за убав ден

Денеска изгледајте една прекрасна романтична драма која ќе ве разнежни. Филмот е во режија на Дени Муни, а главните улоги ги толкуваат Лиам Хемсворт и...

Филм за убав ден

Избравме симпатична семејна комедија која слатко ќе ве насмее. Што да направиш кога сфаќаш дека девојката која најмногу си ја мразела во средно за брзо...

Три книги кои се читаат во еден здив

Денешниот избор на книги ќе ве воодушеви.  Ако се уште ги немате прочитано, набавете ги набрзо и уживајте!  Врзани (Ема Чејс)  Дру и Кејт се нетрпеливи...

Три супер возбудливи и непредвидливи книги!

Уживајте во овие три интересни и неверојатно возбудливи книги! Трите ќерки на Ева (Елиф Шафак)  На пат кон една луксузна палата на вечера со истанбулската...

Филм за убав ден

Филмот кој го избравме за денеска е прекрасна приказна за љубовта, за наоѓањето на нови искри и разгорувањето на старите пламени. Една жена патува во...

INSTAGRAM