Костими за капење за жени кои имаат мали гради!

Доколку имате мали гради, а тоа ви претставува проблем има модели на костими за капење кои ќе направат да изгледате поатрактивно на плажа. 

Едноделен костим за капење со длабок V отвор е моментално ин а најдобро одговара на девојки со мали гради.

Aloha 🌸

A post shared by Eman (@eman) on

Исто како градник, костимите за капење кои имаат жици на површината на градите визуелно ќе ги зголемат градите и ова е истото можете да го постигнете и со едноделни и дводелни костими за капење.

Peaceful in paradise ✨ @gooseberryintimates

A post shared by SIERRA SKYE (@sierraaaskyee) on

Трендовски костим за капење, на кој горниот дел изгледа како спортски топ, исто така, совршено одговара на девојки со мали гради, а ефектот ќе биде уште подобар ако се одлучите за модел во светла боја.

Костимите за капење кои не излегуваат никогаш од мода а најдобро им прилегаат на девојките со мали гради – триаголници.

peaches and the mangos

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Костим за капење со карнер. Доколку се одлучите за овој модел кој години наназад е во мода ќе направите визуелно да изгледаат вашите гради поголеми.

loading...