Сапун од козјо млеко и овесни снегулки – oдличен сојузник против стареење!

Сапун од козјо млеко и овесни снегулки – ONE MADE, One can social business

Состав: Olea europaea, Elaeis guineensis, Goat milk, Oat flakes.

Употреба: Одличен сојузник против стареење, богат со антиоксиданси, протеини, калциум, калиум, витамини Б1 Б2, Б5, Б6, витамин А, Д витамин, Е витамин, селен, натриум, ниацин, магнезиум, а овесните снегулки покрај тоа што ја стимулираат циркулацијата прават и многу нежна, блага ексфолијација при што останува свежина во изгледот на кожата. Сапунот е погоден за сите типови на кожа.

Начин на употреба: Се нанесува на мокра кожа, потоа темелно се измива.

Грамажа: 50 гр

 

loading...