Што ќе носат девојките кои пратат мода оваа година?

Едно од најкласичните модни парчиња, идеално за комбинирање со секоја облека, секако е кошулата. Поради елеганцијата и уникатноста која ја нудат кошулите, тие исто така се и првиот избор и оваа година на девојките кои пратат мода. Подеднакво применливи ќе бидат и во зима и лето, во 2019 година ќе се носат лелеави, романтични кошули, кои ја истакнуваат женственоста. Класичните кошули се идеални за создавање одлична деловна комбинација, додека лелеавите и романтичните свилени кошули се идеален избор за вечерните излегувања.

Оваа сезона ќе се носат кошули со многу детали: бисери, чипка, карнери, врвки, монистри…

 

 

View this post on Instagram

🌟Áo sơ mi form rộng màu trơm MÃ: AOSMLINENNAU1809 🤑Giá : 160k/ size: freesize (<64kg; ngực 110cm, tà trước 60cm, sau 65cm) Chất liệu: kate trơn 1 màu Về thêm màu mới cho các nàng yêu áo sơ mi form rộng. Màu xám tro lạ mắt, chất rất Tây, tôn da quá chừng ❤ ✈️✈️✈️Ship hàng COD toàn quốc 🛍 Ship HCM: 15k/đơn (hàng đi 1-2 ngày) 🛍 Ship tỉnh: 30k/đơn ( hàng đi 3-4 ngày) ————————— 🏡 xem và thử hàng tại shop: Phòng bên trái ở Lầu 2 số 448/19B1 Lê Văn Sỹ P14 Q3 ( hẻm đối diện KFC, toà nhà Shop House 1368) 📲 call: 0888.511.190 – gọi trước khi đến hộ shop ————————— 🌏đặt hàng và nhận hỗ trợ FREESHIP tối đa 40k cho đơn từ 99k (đối với khách HCM) và đơn từ 299k (với khách https://shopee.vn/l.o.yshop/1815400887?version=1f441562cd2c71e1787dd98a8b41bd54 #somiformrong, #loyshop, #formrong, #caro, #vintage, #freesize; #tuoitre, #xinhxan, #basic, #casual

A post shared by L.O.Y Shop (@loy.huynh) on