Ефикасна крема против брчки

Сами дома подгответе крема против брчки на брз и лесен начин!

Состојки: 50гр восок, 100гр ланолин, 50мл водичка од рози, 50гр бел вазелин и 50мл масло од невен.

Оваа крема се подготвува на пареа. Сите масни состојки се топат, па со лесно мешање се разладува и штом ќе почне смесата да се згуснува се додава какпа по капка водата од роза.

Оваа крема е искчучително добра и пријатна за оние со чувствителна кожа.

loading...