За воспалителни процеси, постоперативни рани и лузни, изгореници, атопичен дерматитис, псоријаза, розацеа, старечки флеки, брчки, тврда и испукана кожа

Природен хендмејд мелем, без хемиски и синтетички конзерванси, емулгатори, парабени, мириси и бои. Произведена од Пчелини деривати и Органски масла од локални еколошки предели,собирани во определени периоди од годината,кога билките се најактивни.

Ја поттикнува природната способност на кожата за регенерација и самоисцелување со што има долготраен ефект и после неговото употребување. Антисептично и антимикозно дејство.

Посебно поволно влијае има на кожата на новороденчиња, деца и лица со чувствителна и иритабилна кожа.

Може да третира воспалителни процеси, постоперативни рани и лузни, изгореници, атопичен дерматитис, псоријаза, розацеа, старечки флеки, брчки, тврда и испукана кожа.

Заследете ги на Инстаграм @pchelinmelemhttps://www.instagram.com/pchelinmelem/

Подарете си себе или на Вашите најмили лесно достапен, природен луксуз.

loading...