Вкусен ручек кој ќе го подготвите за 10 минути!

За помалку од 10 минути ќе го спремите овој превкусен ручек. Потоа, ви се потребни уште 35 минути за да го испечете. Оргинален и здрав нека биде ручекот денес!

Состојки:

малку масло

1/2 чаша павлака

300гр кашкавал гауда

200гр сечкани свежи печурки

1 исечкана тиквица

1 лажичка мешан сув зачин

1 главица исечкан кромид

250гр пире од домати

Прво ставете малку од сосот па редете од лазањите. А, потоа наизменично продолжете со редење на сосот и лазањите. На крајот изрендајте кашкавал и во загреана рерна печете околу 35 минути.