Пијалаци кои ќе ви го намалат струкот

Газираните сокови и ладното пиво се добредојдени во летните горештини, но и прават лоша услуга на витата става.

Составивме листа на летни пијалаци кои слободно може да ги пиете во неограничени количини, без броење на калории.

Лимонада – пијте колку сакате, се разбира без шеќер.

Смути од лубеница или диња – Состојките во овие намирници помагаат за разградување на масните наслаги.

Ладен зелен чај – го забрзува метаболизмот и ја намалува подуеноста.

Ладен чај од нане – го освежува организмот и помага за регулирање на стомачните тегоби кои се често во лето

Сок од грејпфрут – Активните состојки во ова овошје успешно се борат против целулиотот.