Saturday, April 1, 2023

Сукњите кои ги носевме во средношколските денови се повторно во мода!

Сукњите ни се најверни пријателки за време на високите летни температури. Она што е интересно оваа сезона е тоа што во тренд се сукњи...

3 начини да ги подобрите вашите обични фармерки

Фармерките се омилено парче облека на секоја жена, без исклучок, се носат во неколку нијанси и модели. Тие се најпрактични за комбинирање и одлично...

Синџирите за очила и официјално се вратија во мода!

Синџирите за наочари станаа дел од модниот свет, а модните дизајнери го прифатија овој нов (стар) тренд. Иако овој вид на аксесоари најчесто сме...

Како да ја претворите белата кошула во апсолутен моден погодок?

Кога станува збор за модата, јасно е дека таа се менува од година во година. Сепак, има нешто што е речиси безвременско, а тоа...

Розовата коса и оваа пролет е апсолутен хит!

Розовата коса, без сомнение, привлекува внимание, а оваа пролет - особено оние пастелни нијанси - повторно ќе ужива во своите пет минути слава. Дали...

Кажете и здраво на пролетта со стил – уникатни маички со...

Дочекајте ја пролетта подготвени, со супер креативни дизајнирани памучни маички со личен потпис од нашата млада модна дизајнерка Анастасија Чадо. Модата и трендовите сега ни...

Пет хит фризури за новогодишната ноќ!

Нова година се ближи! Веројатно знаете каде да одите, што ќе носите, и каква ќе биде вашата шминка. Сега е време за фризурата! Без...

Три моќни фризури за новогодишната ноќ!

Бидејќи завладеа празничната еуфорија, веќе размислуваме за соодветна облека и интересни фризури за новогодишната ноќ. Овој пат се одлучивме за едноставна елеганција...

Како да носите кариран костум како вистинска модна икона

Гледајќи наназад во историјата на женската облека, заклучуваме дека карираниот костум зазема силно место во гардеробата и на листата на модни трендови....

Џемпер кој треба да го има во секој женски плакар оваа...

Ништо не зборува за елеганција како морнарски дезен. Маичка или џемпер со риги има вечно елегантен изглед за кој...