Saturday, February 27, 2021

Осум причини зошто ги обожуваме!

Мек и голем шал е задолжителен за секоја една дама за оваа сезона. Ако сакате да бидете навистина стоплени и да изгледате уникатно воедно, токму...

Ултра модерни комбинации со најпопуларната јакна за оваа есен!

Зимата е фантастична, меѓу другото, бидејќи ни овозможува да уживаме во широк спектар на различни материјали и повеќеслојни комбинации.

Пролеттни модни трендови за 2021

Секоја сезона носи трендови кои се уникатни, кои инспирираат многумина. Оваа сезона ни носи цела низа луди трендови. Големи јаки, плетени елеци,...

Кои модели на чевли се тотално изминат моден тренд?

Влеговме во новата година, веќе полека дознаваме кои трендови и модни комбинации ќе бидат актуелни и ин цела оваа година. Но, она...

Какви сукњи се во тренд?

Неверојатно стилски и секси асиметрични кожни здолништа се во мода. Понекогаш е потребен само еден детал за забележителна и совршена модан комбинација....

Бидете во тренд и додека врне снег!

Ненадејниот пад на температурата и првиот снег секогаш нè асоцираат да размислуваме за зимски модни додатоци. Важно е да се затоплиме и...

Оваа година во тренд се плетени комплети!

Меки плетени џемперчиња, со широки, тесни или кратки ракави, сеедно, во комбинација со плетени здолништа или панталони со истата плетка и во иста боја...

Како да го комбинирате црвениот џемпер – симболот на празници и...

Црвен џемпер за празници? Можете ли да му одолеете? Дали знаевте дека црвената боја е првата боја што ја...

Седум видови обетки кои секоја жена мора да ги има

Речиси е невозможно да се купат едни обетка за сите пригоди. Но, поради тоа, ако купите седум вистински модели на обетки, секогаш...

Задолжително парче гардероба за оваа зима!

Едно парче гардероба оваа зима ќе биде омилено на секоја жена. Модните блогерки веќе го најавиа на социјалните мрежи и може да се каже...