Friday, May 14, 2021

Мора да ги носите оваа сезона!

Со леснотија ќе ги комбинирате и носите секојденвно, за секоја прилика. Во комбинација со ниски или високи потпетици, на патики или балетанки се зависи од...

Повторно ќе станат дел од нашето секојдневие

Широки и комотни. Модата се врати и за нив. Повторно дојде нивното време. Повторно ги гледаме насекаде околу нас. Повторно со задоволство ќе уживаме...

Трендсетерките ги обожуваат, тие се одлична замена за високите потпетици!

Ако следите мода сигурно веќе знаете за што станува збор. Нас веднаш успеаа да не освојат. Се почесто ги гледаме на модните писти, а на...

Доколку сакате да ги следите модните трендови, косата е најевтиниот начин...

Ако сакате да ги следите модните трендови, токму косата е најевтиниот начин на кој можете да го направите тоа. Заборавете на здодевното исправување на...

Идни матурантки, не трчајте по годините!

Драги идни матурантки, одберете фустан кој совршено ќе ви прилега на годините. Не трчајте по годините, тие сами и онака ќе ве совладаат. Дајте...

Моден детаљ кој ова лето е задолжителен!

Време е да се ослободиме од огромните чанти во црна боја во кои ставаме сешто и се толку здодевни и да им дадеме простор...

Жените ги обожуваат и купуваат во најразлични бои и модели

Чевлите кои сè почесто ќе ги гледаме низ улиците се токму овие. Почнаа да се носат и во дневни и во вечерни комбинации. Девојките...

Кој може да одолее на оваа модна комбинација?

Оваа сезона максимално ќе уживаме во лежерен но, и привлечен моден аутфит. Само што се појавија на модната сцена, одма се раширија и во секојдневието....

Мрежастите чорапи кои го полудеа светот

Едноставно, оваа пролет жените збеснаа по мрежасти чорапи! Од најмладите до повозрасните, нема кој не ги обожува. Лесни се за комбинирање, за вечерни излегувања и...

Чантите кои прават да се чувствуваме помладо

Чантите се најважниот моден додаток за секоја девојка и жена. Без нив секоја жена се чувствува како без дел од себе. Иако сме навикнати...