Saturday, February 27, 2021

Тие се топли, неодоливи, весели и модерни, носат со себе доза...

Неодамна џемперите со празнични ликови во хумористичен контекст станаа ептен популарни, и во машки и женски варијанти. Тие се топли, неодоливи, весели и модерни, носат...

Најпопуларното парче облека за оваа сезона

Меѓу најистакнатите трендови за оваа есенска сезона се истакна едно интересно парче облека: сивиот блејзер со кариран дезен. Од впечатливи сиви нијанси со кафеави тонови...

Задолжително парче гардероба за оваа зима!

Едно парче гардероба оваа зима ќе биде омилено на секоја жена. Модните блогерки веќе го најавиа на социјалните мрежи и може да се каже...

Модни парчиња со кои е идеално да ја започнеме пролетта!

Размислуваме за пролетните денови и пролетните комбинации. И покрај тоа што температурата порасна, уште е рано за лелеавите фустани и балетанки ... Но, постојат работи...

Идеални фризури за дождливи денови!

Плетенкa - Една од оние фризури кои секогаш изгледаат одлично и се убави за секоја прилика. Она што е интересно кај овие фризури е...

Што не излезе од мода години наназад?

Како поминува времето така модата се менува. Различни парчиња на гардероба влегуваат и излегуваат од мода, но има некои парчиња кои се носеле години...

Есенски комбинации за малите принцези

Есента само што не започнала! Сега е вистинско време за преуредување на плакарите и купување на оние прачиња облека кои се неопходни за сезоната...

Погледнете какви чанти ќе се носат во 2018!

Во годината која следи ќе се носат помали и еднобојни кожени чанти. Овој пат акцентот е ставен на ременчињата, шарени или метални ќе се...

Јакната која е задолжителна оваа сезона

Кога станува збор за пролеттна гардероба, постои едно парче облека кое е незаменливо. Кожените јакни се класика и нив никогаш не им поминува модата! Можете...

Оваа пролет апсолутен моден тренд ќе бидат комбинациите кои ќе ги...

Ролки, блузи со кратки и долги ракави повторно се носат под фустанчи на тенки и дебели прерамки. Тиролките ги носеа нашите мајки, сега ги...