Friday, May 14, 2021

Пролет / Лето 2021: Кои обувки ќе бидат вистински хит оваа...

Заради пандемијата на коронавирусите, во позадина ја ставивме нашата љубов кон чевлите. Но, време е повторно да ја разбудиме! И покрај ситуацијата,...

Каков накит ќе се носи ова лето?

Од почетокот на пандемијата, ние сме желни за сè што може да го подобри нашето расположение, а некои од трендовите за лето...

Со какви чевли ќе го дочекаме лето 2021?

Погледнете ги моделите во продолжение кои ќе се апсолутен тренд ова лето. Со мала обиколка по продавниците најдете го својот идеален пар...

Совршен спој на елеганција и рок – кратки кожени јакни!

Кожените јакни се класика и нив навистина никогаш не им поминува модата! Можете да ги комбинирате во многу варијанти, а доколку сте храбри...

Топ 5 ултра модерни комбинации за мажи и за жени

Со помош на ултра модерни комбинации разубавете си го денот. Едноставно, блескајте каде и да се појавите. За неформални средби, како на...

Какви чанти ќе се носат оваа пролет?

Чантата е најважниот женски додаток. Без разлика дали е изработена од вештачка кожа или од природни материјали, дали е во ретро стил...

Модно парче кое е задолжително да го имате оваа пролет!

Станува збор за ултра модерно парче гардероба кое е задолжително да го имате во својот плакар оваа пролет - кошула со лелеави...

Модерни пролетни комбинации со патики – за секој ден!

Сите ние имаме денови кога стоиме пред отворените врати на плакарот и не знаеме како да искомбинираме секојдневна модна комбинација. Улиците се...

Модели на сукњи кои ќе се носат следната сезона!

Сукњите се секогаш популарни и ние веруваме дека ќе ги носиме уште долго време, поради нивната практичност. На сликите во продолжение погледнете...

Какви фармерки ќе се носат оваа пролет?

Фармерките се основно парче гардероба на сечиј женски плакар. Оние повозрасните дами се сведоци дека модата постојано се повторува. Баш тие кои...