Friday, May 14, 2021

Класичните деловни панталони мора да ги имате повторно!

Тие се враќаат во стил. Класичните панталони се апсолутен хит оваа пролет, но во крајно неочекувани комбинации. За една...

Совршена модна комбинација за рана пролет: Плетени елеци и кожни панталони

Инфлуенсерки, актерки, трендсетерки - сите се едногласни за една модна комбинација: плетен елек и кожни панталони оваа пролет ќе бидат апсолутен хит!...

Фото модни комбинации за инспирација!

Сите ние имаме денови кога стоиме пред отворените врати на плакарот и не знаеме како да искомбинираме секојдневна модна комбинација. Улиците се...

Осум причини зошто ги обожуваме!

Мек и голем шал е задолжителен за секоја една дама за оваа сезона. Ако сакате да бидете навистина стоплени и да изгледате уникатно воедно, токму...

Ултра модерни комбинации со најпопуларната јакна за оваа есен!

Зимата е фантастична, меѓу другото, бидејќи ни овозможува да уживаме во широк спектар на различни материјали и повеќеслојни комбинации.

Пролеттни модни трендови за 2021

Секоја сезона носи трендови кои се уникатни, кои инспирираат многумина. Оваа сезона ни носи цела низа луди трендови. Големи јаки, плетени елеци,...

Кои модели на чевли се тотално изминат моден тренд?

Влеговме во новата година, веќе полека дознаваме кои трендови и модни комбинации ќе бидат актуелни и ин цела оваа година. Но, она...

Какви сукњи се во тренд?

Неверојатно стилски и секси асиметрични кожни здолништа се во мода. Понекогаш е потребен само еден детал за забележителна и совршена модан комбинација....

Бидете во тренд и додека врне снег!

Ненадејниот пад на температурата и првиот снег секогаш нè асоцираат да размислуваме за зимски модни додатоци. Важно е да се затоплиме и...

Оваа година во тренд се плетени комплети!

Меки плетени џемперчиња, со широки, тесни или кратки ракави, сеедно, во комбинација со плетени здолништа или панталони со истата плетка и во иста боја...