Saturday, February 27, 2021

Завладеа моден тренд кој многумина ги остави без зборови

Необичната гумена чанта во форма на кокошка стана вистински хит на социјалните мрежи. Дали овој моден тренд би го практикувале? Дали би...

Оваа есен апсолутен хит ќе се рамни чевли!

Откако поминавме неколку месеци во сандали и високи потпетици, време е да се вратиме на потопла облека и да носиме класични рамни чевли во...

Моден тренд кој завладеа на Инстаграм!

Нема многу модни парчиња што и мажите и жените сакаат редовно да ги носат и кои го покриваат скоро секој стил и...

Пет фустани кои се совршени за секоја прилика!

Фустаните се парче облека кое ги прави жените повеќе женствени и елегантни, и покрај тоа, тие се идеални за секојдневните комбинации во кои сакате...

Фризури за на плажа, фризури за долго топло лето!

Нема подобри прамени од оние што природно ги прави комбинацијата од сонце и море. Ова ќе ви го каже секој фризер со совет плус дека...

Жени, ова лето кажете им збогум на градниците!

Веќе имаме пишувано за марами - моден додаток кој никогаш не излегува од мода, додаток кој секој може да го носи и...

Модни детали за совршен летен изглед

Летото е сезона кога може да уживате во кежуал изглед кој сепак делува романтично и нежно. Следнава листа на задолжителни парчиња за ова лето ќе...

Летни фустани кои треба да ги има во секој плакар

И ова лето, фустаните се омилената облека на повеќето жени!Фустаните се парче облека кое ги прави жените повеќе женствени и елегантни, и...

Каков накит можете да носите на плажа?

Кога станува збор за модните додатоци и накитот, летото ни носи еден нежен тренд кој ќе ги освои девојките и жените ширум...

Впечатливи папучи се во тренд ова лето!

Во мода се ниски, удобни и лесни папучи во јаки бои. Со мала обиколка по продавниците најдете го својот идеален пар впечатливи...