Saturday, April 1, 2023

Пријатна и функционална кујна за сечиј вкус!

Кујнската зона на оваа станбена единица е јасно поделена на два видливи дела, дел за јадење и дел за готвење. Поделбата на деловите била...

Неколку паметни идеи за уредување на мали соби!

Мал стан или помала соба - не е проблем. Важно е правилно да го организирате просторот. И тогаш, во смирено гнездо, ќе биде удобно...

За љубителите на книги – идеи за домашни мини библиотеки!

Сликите во продолжение ги спремивме за сите љубители на пишаниот збор, за сите оние кои постојано купуваат нови книги и мака мачат каде себично...

Немате клима? Овие трикови ќе ви помогнат да ја разладите куќата

Поради летните горештини, многумина од нас посегнуваат по далечинскиот управувач за клима уредот и ја спуштаат температурата во куќата на максимално дозволено. Високите температури ќе...

Со мал буџет до прекрасно бохо катче како од Медитеранот –...

Предноста на малата тераса е што без многу инвестиции може да се претвори во зелена оаза во срцето на градот, ваше парче рај во...

Како малиот простор да изгледа поголем?

Сите посакуваме нашите домови да изгледаат големо и убаво. Тоа најдобро го знаат оние кои живеат во станови со мала квадратура. Во продолжение ви нудиме...

3 бои за посреќен дом

Кога го уредувате домот, особено внимание треба да посветите на боите, затоа што освен на просторот, влијаат и на вас и вашето расположение. Експертите за...

Како да одберете удобна гарнитура за дневната соба?

Гарнитурата за седење е доминантен елемент во секоја дневна соба. Затоа, посветете посебно внимание на нејзината функционалност, но и на материјалите од кои е...

Модерни и практични – Производи од јута кои се вклопуваат во...

Како од домот да направите лично засолниште во кое ќе уживате? Хенд мејд супер креативни производи кои се изработени од јута и од природни...

Интересни идеи за уредување на балконот

Со доаѓањето на пролетта, почнавме да трошиме повеќе време на отворено. Нема подобра релаксација отколку пиење кафе на прекрасно опремен балкон или...