Saturday, February 27, 2021

Видео: Идеи за уредување на мали дворови!

Пролетта е идеално време за уживање во дворот или на балконот. Овој пат за оние кои живеат во куќа одвоивме едно видео со неколку...

Идеална кујна за млади семејства

Боите на морето и природата пренесени во домот! Кујна идеална за млади авантуристични семејства кои постојано се во акција. Весел простор во кој се...

Фенг Шуи правила во домот за подобро здравје!

Погледнете како да го организирате просторот за живеење за низ него да врви енергија која носи здравје и просперитет. Овие антички правила на среќа...

Сакате вашиот дом да изгледа луксузно?

Доколку сакате вашиот дом да изгледа луксузно не секогаш треба да потрошите богатство на скапи и дизајнерски парчиња мебел. Наш совет е што побрзо да...

Внесете бои и шари во домот!

Пролетта, по некое непишано правило е сезона кога го реновираме и уредуваме домот. Некои од нас прават мали чекори, како генерални чистења на домот,...

Реставрирајте и уживајте!

Направете бајковита приказна од вашето секојдневие. Уживајте во слободното време на балконот или во дворот. Не излегоа од мода гарнитурите од плетено ковано железо, баш...

Создадете само ваша оаза на мирот

Со оглед на брзото животно темпо и нарушениот мир, сè повеќе треба да се трудиме да најдеме време само за себе. Време во кое ќе...

Фенг Шуи: Како да привлечете среќа во вашиот дом?

Правилата на Фенг Шуи ни помагаат да ја поканиме позитивна енергија, среќата, парите и љубовта во нашиот дом, а особено нè интересира...

Како да се создаде модерен ентериер и во исто време да...

Некои од примерите за декорации на дневната соба кои ќе ги видите во продолжение даваат одговор на ова прашање. Популарните стилови секогаш може да се...

За родителите кои имаат две или повеќе деца, и мал простор,...

Имате проблем, бидејќи во детската соба нема простор за два кревета? Вие не сте единствени, тоа е многу чест "проблем" во нашата земја. Решението,...