Tuesday, June 22, 2021

Уникатни и креативни идеи за уредување на вашите кујни!

На сликите ќе видите кујни од кои може да извлечете безконечен број идеи од кои можете да креирате и создадете совршена кујна. Кујната е...

Нов тренд во домот: тропски бои и шари!

Тренд во 2018 ќе бидат тропските дезени, бои и декорации во секој дел во домот. Доколку неколку простории од домот ги уредите со ваков...

Нема кој не би посакал!

Уморни сме од секојдневието, од монотонијата и од обврските. Сакаме нешто поинакво, нешто ново и необично. Сакаме со добра книга и поглед во зеленило...

Фенг Шуи правила во кујната, за позитивна мисла, богатство, спокој и...

Се верува дека Фенг Шуи, древната кинеска уметност на живеење и уредување, може да донесе рамнотежа и мир во нашите животи. Бидете сигурни дека...

Витраж во домот за вистинско пролеттно освежување!

За оние кои планираат да го реновираат домот оваа пролет сликите во продолжение ќе бидат вистинска инспирација. Витраж во домот? Супер креативна декорација која...

Направете сами ѕиден часовник од сопствените спомени!

Луѓето откриваат различни начини да ги изложат сите фотографии што им драги и ги потсетуваат на среќни моменти од нивниот живот. Со вклопување на...

За љубителите на книги – идеи за домашни мини библиотеки!

Сликите во продолжение ги спремивме за сите љубители на пишаниот збор, за сите оние кои постојано купуваат нови книги и мака мачат каде себично...

Есенски декорации за волшебен дом

Есента е посебно годишно време затоа што е најколоритна сезона и време кога природата е обоена во убави и топли нијанси. Сакаме да ве инспирираме...

Идеален новогодишен подарок за вашите дечиња!

Интересните теписи за детските соби, покрај вршењето на нивната примарна функција, исто така, можат да ја зголемат забавата и да го активираат умот. Доколку сакате...

Во домот направете мал рај за вашето малечко!

Доколку сакате да имате време да завршите некоја брза домашна обврска, а вашето малечко да се занимава и да си игра на сигурно сликите...