Tuesday, June 22, 2021

Интересни идеи за уредување на балконот

Со доаѓањето на пролетта, почнавме да трошиме повеќе време на отворено. Нема подобра релаксација отколку пиење кафе на прекрасно опремен балкон или...

Пет правила со чија помош мебелот во домот ќе изгледа како...

Кога купувате парче мебел, очекувате да ви служи со години. За жал, првата штета често се забележува по неколку месеци, особено ако...

Време е за пролетно освежување во домот

Нека вашиот дом биде најубавата пролетна бајка. Фатете се за работа и украсете го вашиот простор со цветни аранжмани...

Секој балкон убав да е!

Луѓето кои живеат во куќи имаат предност и поголема можност за уредување и место за релаксација. Но, и оние во зграда можат од својот...

Детската соба на вашите најмили претворете им ја во нивно царство!

Собата на вашето дете ќе стане империја на вашето дете, со ваша мала помош. Еден од елементите кој ќе ја направи детската соба посебна и...

Три правила за хармоничен дом!

Дом кој е неорганизиран и полн со натрупани работи создава чувство на тага, негативност и непродуктивност. Дури и ако...

Направете сами ѕиден часовник од сопствените спомени!

Луѓето откриваат различни начини да ги изложат сите фотографии што им драги и ги потсетуваат на среќни моменти од нивниот живот. Со вклопување на...

Нов тренди додаток за модерни кујни 2021!

Декор на модерна кујна е и предизвик и задоволство. Кујнскиот простор, како личен подиум за танцување на модерна жена,...

Дали чувствувате дека нешто недостасува во вашиот дом?

Застанете во аголот од кој можете да ја видите целата соба. Дали чувствувате дека нешто недостасува? Во право сте. Детали недостасуваат - цвеќето е...

Зошто е потребно цвеќе во домот?

Сигурно сте забележале дека кога имате близок контакт со цвеќето се чувствувате подобро. Тоа не е случајност. Научно е докажано дека цвеќето има способност...