Monday, March 8, 2021

Од малиот балкон направете вистински рај!

Луѓето кои живеат во куќи имаат предност и поголема можност за уредување и место за релаксација. Но, и оние во зграда можат...

Создадете само ваша оаза на мирот

Со оглед на брзото животно темпо и нарушениот мир, сè повеќе треба да се трудиме да најдеме време само за себе. Време во кое ќе...

Поставете лизгачки врати во домот кои ќе бидат навистина практички!

Лизгачките врати ќе овозможат повеќе простор во домот, а доколку се и убаво осмислени може да бидат навистина практичен и интересен дел во просторот. Од...

Внесете ретро уникатен шмек во просторот за малку пари!

Создадете магична, летна и цветна бајка за кратко време во вашиот дом. Доколку се уште ви се наоѓа по некој стар дрвен мебел во...

Креативни идеи како да ги маскирате каблите во вашиот дом!

Каблите денеска се составен дел од нашиот живот, но тие често го расипуваат впечатокот за внатрешноста во домот и го нарушуваат целокупниот изглед што...

Што не би требало да има во вашата бања?

Постојат големи шанси дека никогаш не ви паднало на памет што треба да чувате во вашето купатило, а што не. Постојат одредени предмети кои...

Дали го доживувате вашиот дом како своја оаза на мирот?

Бидејќи просторот за живеење директно влијае на вашата енергија, понекогаш е потребно и добро да се реконструира, освежи и ослободни просторот во кој живеете...

Какви кујни се во тренд?

Кујната треба да биде топло и пријатно катче во кое вие и вашето семејство ќе се чувствувате убаво. Уредувањето и декорирањето на...

Немате идеја како да го декорирате дворот?

Летото е пред нас! Температурите се совршени за кафе и уживање во дворот или на балконот. Одвоивме неколку интересни мини тераси за оние...

Мини канцеларија во домот!

Многумина од нас поради настанатата ситуација со корона вирусот работат од дома. Никој од нас не знае до кога ќе трае оваа...