Saturday, June 25, 2022

Мали совети кои можат многу да значат во бракот!

Многу парови ги започнуваат љубовните врски мислејќи дека ги очекуваат само среќни моменти. Истото важи и за многумина кои стапуваат во брак. Порано или...

Секоја жена треба да јаде чиа семе – после триесетата година

Чиа семето е синоним за здрава исхрана. Покрај тоа што можете да го додадете во јадења и салати, чиа семето се додава и во...

10 ДЕНА НА МОРЕ СЕ ЧУДО ЗА ДУШАТА И ТЕЛОТО

Сите летните одмори ги поврзуваме со морски пејзажи. Главното прашање за кое се шпекулира по аглите на канцеларијата е каде одите? Во која земја...

Енергијата на Сонцето на 21 јуни е најмоќна, тоа е НАЈДОБРИОТ...

За неколку дена, на 21 јуни, ќе се случи важен астрономски и астролошки настан. Летната краткоденица е денот кога започнува летото на северната хемисфера....

Како да го направите стариот леб повторно свеж во само 3...

Ако пред неколку дена купивте убав леб, но не сте успеале да го изедете цел, не фрлајте го во ѓубре. Со овој генијален трик...

Крајно посесивни: Трите најљубоморни хороскопски знаци

Тие едноставно не можат да ја контролираат својата љубомора. Скорпија - Овој факт не е изненадувачки, бидејќи во повеќето случаи тие се крајно посесивни кога...

Сите треба да им позавидат: Овие 4 знаци летово очигледно ќе...

Топло лето е пред нас, во секоја смисла. Овие 4 знаци летово ќе полудат од љубов! Сега кога Јупитер, планетата на проширување и авантура, се...

Една утринска навика е опасна за сите жени, хормоните полудуваат и...

Жени, внимавајте - Зошто рано пиењето кафе лошо влијае на жените? Опојниот мирис на најпопуларниот пијалок во светот и кофеинот што го содржи се најдобриот...

Три состојки и три минути подготовка: Пире од јагоди – десерт...

Свежите јагоди се погодни за подготовка на одлично пире, а вистинско задоволство е да се јаде десерт од ова омилено овошје во текот на...

Летно овошно задоволство, готово за само 10 минути

Никој не ги замислува топлите летни денови покрај шпорет или рерна при подготовка на колачи. Затоа ви носиме рецепт за едноставен десерт за чија...