Friday, May 14, 2021

Најлесниот рецепт за чоколадна торта со лешници

Овој рецепт е идеален за оние кои се почетници во кујната. Уште првата подготовка ќе ви биде загарантирано успешна. Направете сладок десерт...

Пијалак за лекување на чир на желудникот и цревата

Овој ефикасен пијалак се прави од мешавина на 10 лажици лисја и корен од коприва, 1 лажица пелин, 2 лажици боквица (Plantago...

Вкусна идеја за денешниот ручек

Не знаете што да подготвите денес за ручек? Ние имаме супер интересна, брза, здрава и вкусна идеја за вас - зелено рижото...

Нутриционистички факти за медот!

Медот се состои главно од шеќери и тоа гликоза (30%) и фруктоза (38%). Третата најприсутна состојка е водата. Во помали количества содржи...

Нови вести за фолната киселина

заводот за јавно здравје во канада неодамна објави податок како со збогатувањето на житарките со фолна киселина успеале да ја преполоват појавата...

Премногу сок од црно грозје може да предизвика анемија?

Антиоксидансите што се наоѓаат во сокот од црно грозје, а за кои е познато дека се особено добри за спречувањето на болестите...

Само еден хороскопски знак може да се согласи со секого…

Овој хороскопски знак се согласува со сите други знаци без многу драма, тие се одлични и лојални пријатели, забавни за излегување и...

Каква е вашата врска?

Научниците кои се занимаваат со љубовните врски и односите извршиле истражување врз 400 невенчани парови и заклучиле дека врските се делат на четири групи...

Торта со свежи банани, одлична идеја!

Потребни состојки: За пандишпан: 8 јајца, 10 лажици мелени ореви, 6 лажици лебни трошки. За...

Дали вашиот мобилен е хакиран? Дали некој ги ви слуша разговорите...

Треба да внимавате кога нешто инсталирате на вашиот мобилен телефон, какви податоци оставате и каде... Ова се некои знаци кои може да покажат дека вашиот...