Saturday, February 27, 2021

Едно нешто секогаш треба да биде во паричникот, тоа не се...

Во Фенг Шуи, ќе најдете многу совети за тоа како да го декорирате вашиот дом за да обезбедите проток на „добра“ енергија...

Божиќен колач за среќа!

Подгответе го највкусниот колач за кој постои верување дека носи среќна и бериќетна година! Потребни состојки: 1 свеж квасец, 100 гр маргарин, 400гр брашно,...

Д-р Ангелчо Андоновски: Што треба да знаете за алергиите?

Во претстојниот период можеме да очекуваме појава на голем број на алергиски реакции. Пролетната сезона, па и претстојниот летен период означува период на очекувани...

Дали има потреба од вакцинирање на децата?

Вакцини и нужната потреба од нив Процесот на вакцинација е процес на имунизација на организмот од соодветен штетен причинител и создавање на антитела кои ќе...

Дали децата да растат со домашно милениче?

Што мислите? Дали за едно дете е здраво да расте со домашно милиниче? Пет причини зошто да чувате домашно милениче додека расте вашето дете: Ќе расте...

Човекот кој го сакаат и мајките и децата

Најголемата вистина не е онаа дека фотографиите заменуваат илјада зборови, оти понекогаш тие раскажуваат илјада приказни. Денеска сакаме да ве запознаме со фантастичните дела на...

За сите прилики! 13 кратенки на тастатурата кои малкумина ги знаат

Овие кратенки на тастатурата несомнено ќе ви бидат од корист во вашата работа. Се разбира, сето ова може да се направи со...

Највкусните салати со јајца

За време на велигденските празници, јајцата се неизоставен дел од трпезата. Освен добро познатите мимоза и цезар салата, ви предлагаме да пробате да направите...

Тест: одберете едно маче – тоа ќе ви открие порака за...

Еден - Жолтата мачка претставува индивидуалност. Иако е приврзана, таа не сака премногу физички изјавувања на љубов. Исто така, тоа може да биде потсвесно поврзано...

Неколку правила за успешно одгледување на најпопуларното цвеќе за оваа сезона!

Божиќна ѕвезда - потекнува од тропските предели и бара многу специфични услови. Токму поради оваа причина, лесно можете да направите грешка во...