Friday, May 14, 2021

Рецепт за бели пралини со портокал!

Брз и едноставен рецепт за бели пралини со портокал. Потребни состојки: 75мл слатка павлака, 150гр бело чоколадо, 20гр...

Три едноставни правила со кои уште на почеток ќе си обезбедите...

Не залудно се вели дека никогаш нема да добиете втора шанса да го поправите првиот впечаток. Без разлика дали сакате да си признаете или не,...

Три хороскопски знаци за кои овој месец ќе биде тежок

Додека сезоната на Лав беше весела, пријатна и ентузијастичка, сезоната на Девиците пред нас носи проблеми кај одредени хороскопски знаци. Девицата е...

Четири хороскопски знаци кои откако ќе намирисаат сериозност ќе ве стават...

Иако честопати тоа не е нивната намера, тие несвесно ќе ве стават во зона на пријател. На нивното срце е тешко да се закачите....

Инстаграм профили за голема доза фитнес мотивација пред лето!

Без разлика дали се инструкторки за фитнес или едноставно девојки во врвна фигура, кои само сакаат да го покажат својот вложен труд во споственото...

Ќе ви одземе само пет минути од вашето драгоцено време, а...

Идеални се здравите напивки кои притоа се и премногу вкусни за овие горештини. Освежете се и наполнете се со енергија со овој ептен едноставен...

Судбински врски: 4 најдобри љубовни парови според хороскопот

Овие хороскопски знаци се едноставно родени едни за други, а воедно се и четирите најубави хороскопски љубовни парови. Бик...

Бикините нека не бидат долго мокри или влажни

Во текот на летото и летните одмори многу жени влошките ги заменуваат со тампони како би можеле да уживаат во пливањето и сончањето. Факт...

Кафето коже да помогне во борба со дебелината!

Доколку ве мачи фактот дека не можете без кафе, не грижете се. Медицински докажано е дека кафето има лековито дејство кое најпрво се манифестира...

Лоши навики поради кои сте и понатаму сами…

Ако не сте имале партнер подолго време, причина може да биде погрешното однесување во машко друштво. Не очајувајте, единственото нешто што треба да научите...