Friday, May 14, 2021

Видео: Со Алое вера до долга и сјајна коса!

Супер брз предизвик за раст на косата! Погледнете го видеото во продолжение: https://www.youtube.com/watch?v=8DOcB2NmgRc

Видео: Трикови кои ќе ги зачуваат вашите пари!

Еве неколку неверојатни буџетски трикови кои се потребни апсолутно секому! Научете како да ги заштедите вашите пари, да заработите повеќе и да скриете пари....

Како да го намалите апетитот за само 2 минути

Не е тајна дека луѓето со прекумерна телесна тежина се прејадуваат. Некои јадат кога се стрес, други се досадуваат без слатки или...

Вкусна идеја за посен ручек!

Што вкусно да ручате денес? Потребно е:пиперки100 гр ориз1 голем кромид1 голем морков1 лажица ајвар3 чешниња лук2 домати...

Социјалните мрежи може лесно да не вратат кај поранешните партнери?

Иако мислиме дека помладите се зависни од социјалните мрежи и ние повозрасните станавме дел од целата таа ФБ и Инстаграм приказна. Социјалните...

Што се може да лекувате со ѓумбир?

Чај од ѓумбир во прав или од свежо рендан корен осигурува дека сите бактерии и вируси од вашето опкружување стојат на растојание...

Родените во овие хороскопски знаци од мај ги чекаат пари и...

Мај е дефинитивно нивниот месец. Ги чекаат пари и љубов, како и успех на работа. Еве кои хороскопски знаци од мај ќе...

Десет работи кои треба веднаш да престанете да ги правите!

Сите ние сонуваме за исполнет, среќен живот и се прашуваме што треба да направиме за да имаме таков живот. Овој пат почнавме од другата...

Здрав домашен сладолед од манго

Може ли некој да одолее на здрав и вкусен домашен сладолед од манго? Брза и лесна подготовка, видео рецепт:

Тешка љубов, љубов по секоја цена, забранета љубов, недговарна љубов…...

Сите знаеме дека љубовта е бојно поле, но дали за секоја љубов е достојна борба? Веројатно не. Не секоја љубов е иста, и затоа...