Sunday, September 26, 2021

Октомври – Овие три знаци треба да се подготват за...

Сè е можно… Хороскопот за октомври предвидува големи промени на полето на љубовта за Овен, Лав и Јарец. Овие...

Секогаш дотерани: Овие 3 хороскопски знаци се облекуваат најдобро!

Има луѓе кои со задоволство се дотеруваат, а има и други кои немаат ништо против секојдневната обична облека и не уживаат во...

Машко – женски односи преточени во вицови!

Неколу вицови инспирирани од машко-женски односи. Насмејте се гласно! Доаѓа Црногорец до девојка во дискотека и ја прашува: – Ти се игра ли? – ДА! – Епа ајде...

Знаци дека сте имале корона дури и без да знаете!

Знаците дека сте го прележале Корона вирусот можеби не се толку очигледни… Повеќе од 190 милиони луѓе имале коронавирус...

Ова е астролошка комбинација со најмногу ШАРМ

Оваа комбинација ги подвлекува најдобрите страни на двата знака. Луѓето родени во ваква хороскопска комбинација се полни со позитивни...

Ковид-19 или сезонска алергија?

Ова е време на есенски алергии, особено на амброзија, која е една од најсилните природни алергени. Иако цвета на почетокот на јули,...

Кожа склона кон модринки? 9 можни причини!

Кожата склона кон модринки може да биде резултат на голем број фактори. Еве за што станува збор. Модринки се...

Спротивностите се привлекуваат – хороскопски знаци кои се буквално различни...

Спротивностите се привлекуваат … И кога станува збор за хороскопот, постојат космички парови кои се толку различни едни од други што совршено...

Бидете внимателни ако користите кантарион!

Традиционалната употреба на кантарион во третманот на кожни болести, бактериски, вирусни инфекции и пептични улкуси е позната уште од античките времиња. Она...

МНТ наградува!

23.09.2021 (четврток) од 20 часот Претставата „Само глас“ е во режија на Марјан Неќак, кој воедно е автор на музиката, сценограф...