Friday, May 14, 2021

Дали има потреба од вакцинирање на децата?

Вакцини и нужната потреба од нив Процесот на вакцинација е процес на имунизација на организмот од соодветен штетен причинител и создавање на антитела кои ќе...

Неделен хороскоп {08.05 -15.05}

Што предвидува хороскопот за неделата што ни доаѓа? ОВЕН Оваа недела кончено ќе имате чувство дека сте мрднале од мртвата точка и дека многу ваши проблеми...

Д-р Ангелчо Андоновски: Ларингити кај децата и како да ги заштитиме

Што е ларингитис? Воспаление на гркланот е релативно честа болест во детството. Независно од кое годишно време е оваа болест е една од  најчестите, особено...

Зошто си ја сакам свекрвата?

Никако не можам да ги разберам жените кои имаат страшни проблеми со свекрвите. Не сфаќам што делат, за што се расправаат, зошто си ги...

Што ви треба за природен и нежен изглед?

Кога станува збор за дневна шминка која е неутрална и ненападна, важи правилото помалку е повеќе. Денската шминка треба да е лесна и природна,...

Создадете спомени со вашето најмило

Децата секогаш се слатки и ни предизвикуваат насмевки. Иако секоја мајка барем еднаш посакала времето да поминува малку побавно за да може што подолго да...

Д-р Ангелчо Андоновски: Што треба да знаете за алергиите?

Во претстојниот период можеме да очекуваме појава на голем број на алергиски реакции. Пролетната сезона, па и претстојниот летен период означува период на очекувани...

Како да ја употребите бојата за 2017. година на вашата свадба?

Компанијата за бои Pahntone секоја година ја одбира бојата која ќе биде апсолутен хит и боја на годината. Годинава, тоа е светло зелена нијанса...

Јас сум мајката, ова е мое дете и ќе правам што...

Никогаш не помислив дека кога ќе станам мајка ќе бидам постојано пред очите на другите луѓе, дека многу прсти ќе бидат вперени во мене,...

Зошто разводот беше најдобрата работа која ја направив?

Растена сум во средина во која ме учеле дека бракот е свето нешто, дека треба да се жртвуваш за сопругот, децата и семејството на...