Friday, May 14, 2021

Поделбата на машки и женски бои, машки и женски играчки, машки...

Живееме во општество каде сакаме да веруваме и дејствуваме во напредокот на светот, во "магијата" на 21-от век, во работите кои тој ни ги...

Знаци кои покажуваат дека го сакате животот!

Можеби постојат нешта во вашиот живот за кои се жалите и сакате да ги промените, но многу повеќе се нештата за кои сте среќни. Ако...

Променете ја исхраната и бидете здрави: Оваа храна е добра за...

Здравиот црн дроб е еден од општите предуслови за здравјето на целиот организам. Овој орган е одговорен за распаѓање на јаглени хидрати,...

Неделен хороскоп {03.05 -12.05}

ОвенВложувате многу напор да постигнете позитивни резултати во вашиот професионален израз, но има ненадејни ситуации што ги нарушуваат вашите планови и деловен...

3 вежби за целото тело од позната фитнес инструкторка

Ерин Опреја, инструкторка која соработувала со многу познати личности, одлучи да ги сподели своите фитнес тајни. Благодарение на одличните...

Дали вашиот хороскопски знак е помеѓу 5те најмоќни знаци?

Хороскопот може да ни помогне да откриеме зошто подобро се согласуваме со некои луѓе или не можеме да најдеме заеднички јазик со...

За Велигден – топло ладна салата со тврдо варени јајца!

Подгответе вкусна салата во која ќе можете да ги искористите варените велигденски јајца. Салатата е вкусна, здрава и лесна за подготовка. Рецепт...

Хиалуронски третман за коса по супер цена во фризерско студио Лазаревиќ!

Пролетта е идеален период од годината за промени на подобро :) Во фризерско студио Лазаревиќ нудат третман со маска и серум за...

Искористете ги велигденските јајца, интересна идеја за денешната вечера!

Лесен рецепт за подготовка на тестенини со шунка и тврдо варени јајца. Интересна идеја за вечера за четири особи. Времето на подготовка...

Интерсни декорации со варени јајца!

За време на велигденските празници направете ја трпезата весела. Тоа најлесно ќе го постигнете доколку ја декорирате храната. Бидете креативни, од велигденските јајца создадете весела...