Tuesday, May 17, 2022

Убави вести

Во Истанбул ја најдов својата нова хероина – Јован Илиески

Младиот, амбициозен и талентиран автор Јован Илиески за читателите на www.ubavo.mk открива каде ја поминал новогодишната ноќ, но и како црпи инспирација. Посетувајќи различни...

На полноќ замислете желба – оваа ноќ!

Вечерва на полноќ, задолжително замислете желбата, бидејќи оваа ноќ се остваруваат сите замисли. Денеска се празнува Свети Василиј Велики, оваа ноќ ја славиме старата Нова...

ПРВО МАКЕДОНСКО ИНТЕРВЈУ СО АКТЕРОТ ПЕТАР БЕНЧИНА ОД ФИЛМОТ „ТОМА“

JingleTV во рамки на емисијата „Show Time“ го емитуваше првото и ексклузивно македонско интервју со еден од најважните ликови во филмот кој ги сруши сите...

Се верува дека Света Анастасија им доаѓа на помош на сите...

Денеска е Света Анастасија - Оваа славна ревнителка на Христовата вера се роди во Рим во дом богат и сенаторски, од татко...

Денеска е Свети Варвара – еве што треба да направите

Верниците ширум светот денеска го слават светиот варварин, кај нашиот народ познат како Света Варвара, чии чудотворни мошти денеска се наоѓаат во...

„Пустелија“, прв сингл на Љубојна и DULELUD во кој се спојуваат...

Бендот Љубојна и продуцентот DULELUD го промовираат нивниот прв заеднички проект, „Пустелија“, во кој ги споија магичниот етно вокал на Вера и...

Полина со ново видео- “Огледалото е одраз на она што сакаме...

Атрактивната пејачка Полина изминатиов викенд повторно нè почести со нов видео запис, овој пат за баладата "Огледало" со која настапи на овогодишнот...

Со изложбата „АЗБУКА“, на Широк Сокак, се затвора 17-тото издание на...

Во духот на истрајноста и континуитетот на Меѓународната ликовна колонија „Де Ниро“, затворањето на нејзиното 17-то издание ќе биде одбележано со отворање...

17 години Meѓународна ликовна колонија „Де Ниро“ Битола

Ликовни уметници од Германија, Србија, Саудиска Арабија, Црна Гора, Грција и Македонија ќе бидат дел од 17-тото издание на Меѓународна колонија „Де...

Нов сингл на македонскиот бенд БДМ – најава за нивниот прв...

Македонската алтернативната денс група, БДМ, го промовира седмиот сингл, Keep All The Love.Песната e во клубски и фестивалски звук, и како претходните...