Monday, March 8, 2021

Убави вести

Македонското продуцентско трио BDM има нова песна

Македонското продуцентско трио BDM денес го промовира шестиот сингл, песната Stay, која е во соработка со Yova. Ова е нивни втор заеднички...

Зошто гумените бонбони се добри за нас?

Гумените бонбони одамна важат за нездрава храна, поради тоа што содржат големо количество на шаќер, вештачки ароми и разни бои. Но, главната состојка во ова...

Студио Лазаревиќ наградува!

Месец ДЕКЕМВРИ, месец на награди. Да се наградуваме, радуваме и поддржуваме. Во соработка со фризерско студио Лазаревиќ ќе...

Заедно со Magic_craft создадете совршена празнична атмосфера во домот!

Наскоро ќе започне новогодишна еуфорија, а ние сме сигурни дека и вие сакате да внесете барем мал дел од неа во вашиот...

2Be со втора авторска песна!

„Илјада Ѕвезди“ е насловот на третата песна која публиката може да ја слушне од македонскиот бенд 2Be. Покрај претходните две успешни нумери,...

Колорес: Колаче за секое медицинско лице, благодарност од срце!

Хуманост и солидарност на дело. Децата од приватните градинки, „Светот на Колорес“ макотрпно работеа  на проектот „Благодарност - декорирај колаче за секое...

Нова песна од BDM ft. Alex V – Летен звук и...

Sunlight e насловот на новата, петта по ред песна на македонското продуцентско трио BDM, зад кое се кријат Бранко и Дуле Вељановски...

Во последно време, овој сегмент станува посебно популарен…

Разубавувањето со трајна шминка за лице, цртањето на веѓи, линија на очи и уста е нешто кое се прави од многу одамна, но трендовите и техниките на апликација...

Кога бебињата за првпат пробуваат одредена храна…

Децата знаат да бидат ептен забавни и да ни го направат денот! Веруваме дека ќе се смеете до солзи кога ќе ги погледнете реакциите на...

Видео порака од најмалите активни членови на социјалните мрежи!

Она кога најмалите имаат важна порака до сите нас... Миа има три години и е најмалата јутуберка во нашата држава. Таа заедно...