Tuesday, June 22, 2021

Убави вести

Скопскиот поп-рок бенд 2BE го промовира синглот „100 песни“!

Скопскиот поп-рок бенд 2BE дебитира на музичката сцена во Македонија со „100 песни“. Комплетен автор на нивниот прв сингл е Ѓорги Крстевски и неговата...

Како би изгледале јунаците на Дизни ако беа создадени во 2017...

Британскиот графички артист Том Вард има многу што да каже за денешниот свет и тоа одлично го прави преку илустрации. Неговата последна серија на илустрации...

Време е за да се погрижите за себе си!

Колку силно го чувствувате викендот? Доволно да посветите малку време за нега на вашето тело? Доколку одговорот на тоа прашање е дефинитивно да, Една Прави има...

Светски настап среде Охрид!

Дваесет и петтото издание на "Охрид Фест - Охридски Трубадури" се оддржа на 6, 7 и 8 септември традиционално во прексрасниот Охрид. Настапиа поп...

Да им помогнеме на Beatrix Crew да ја освојат Месечината!

Вљубениците во танцот, Beatrix Crew го лансираa нивниот "Generosity" проект, во обид да пронајдaт сограѓани кои ќе им помогнат да ги остварат нивните соништа. Велат дека...

Во оваа земја вистинските пријателства се ретки…

Иако често освојува водечки позиции на различни листи, една скандинавска земја сега стекна лоша репутација: таа е земја во која најтешко се склопуваат пријателства. Станува...

Кои земји се најдобри за одгледување на деца?

Детството е многу важен период од животот бидејќи не обликува во она што стануваме кога ќе пораснеме. Исто така, би требало да биде и...

Дороти Пачкова -Фестивал за уметност и активизам PitchWise

TRANSCEDENT FEMINISM - Академската сликарка и експертка по родова еднкавост, Дороти Пачкова, по покана на организаторките на Фестивалот за уметност и...

Никола Зацески со прекрасна празнична честитка до сите вас!

“Најпрво честит Велигден до сите Православни Христијани од мене и мојот тим кој е составен од врвни музичари од Сиднеј и...

Марија – девојката која со своето хоби ги освои блогерките ширум...

Се викам Марија Палоска,имам 19 години. Студент сум на економскиот факултет во Скопје(департман:маркетинг). Модните илустрации се моето омилено хоби. Често ме прашуваат зошто хоби...