Tuesday, March 9, 2021

Убави вести

Готвиме со љубов, готвиме со Ане! Три супер вкусни рецепти

Рецептите на Ане е Инстаграм профил кој мора да го заследите! Профил кој секојдневно споделува интересни, здрави и вкусни рецепти.

Мејк ап перформанс “Стоп за насилство врз жената”

Во време кога насилството врз жените е глобална пандемија мејк ап атристката Зои Блаж преку фотографија испрати емотивна порака за поддршка до...

Никола Зацески со прекрасна празнична честитка до сите вас!

“Најпрво честит Велигден до сите Православни Христијани од мене и мојот тим кој е составен од врвни музичари од Сиднеј и...

Македонските ѕвезди преку обувките на дизајнерот Сатја Грабулоски порачаа „Седи дома“

Пет македонски музички ѕвезди - Антониа Гиговска, Тамара Тодевска, Васил Гарванлиев, Туна и Викторија Лоба, се дел од најновата кампања на компанијата...

Илина и Јована #ОстаниДома

Двете талентирани девојчиња Илина (9 год.) и Јована (8 год.) овој пат со порака до сите Вас: Остани дома!

МНТ наградува!

Ве носиме во театар 24.01.2020 од 20часот. Бесачи Мартин Мекдона Режисер:Јавор ГрдевАсистент на режисерот: Звездана АнгеловскаДраматург: Дејан ДуковскиПревод: Благоја...

АРТФЕМ – Време е да создаваш женски! ПЕТОК, 27.12.2019 од...

„АРТ ФЕМ“ проектот е производ на согледување на непостоењето на активистички феминистички мрежен центар, кој ги унапредува правата на уметничките, им дава...

Мрежен центар за слобода и култура Арт Фем во Куманово!

Ве покануваме на ПАТУВАЧКА ИЗЛОЖБА на Дороти Пачкова, на уметнички дела, настанати под предизвичкувачки околности, пристигнати во Р.С.Македонија, со поддршка на мрежа...

ИЗЛОЖБА „АРТ ФЕМ“ 18.12.2019 Крива Паланка

Ве покануваме на ПАТУВАЧКА ИЗЛОЖБА на Дороти Пачкова, на уметнички дела, настанати под предизвичкувачки околности, пристигнати во Р.С.Македонија,...

Патувачка изложба – Тетово

„АРТ ФЕМ“ проектот е производ на согледување на непостоењето на активистички феминистички мрежен центар, кој ги унапредува правата на уметничките, им дава...