Saturday, April 17, 2021

Убави совети

Велигденската трпеза нека биде волшебна!

Во продолжение ви нудиме интересни идеи кои се надеваме дека ќе ве инспирираат и на време ќе си набавите велигденски украси кои ќе ги...

Овие мажи сакаат силни и решителни жени!

Маж роден во овој хороскопски знак нема многу амбиции за семејниот живот, иако го обожава. Тој е романтичен и...

Бермуди во весели бои – моден погодок!

Класични женски панталони со висок струк во должина на бермуди е парчето гардероба кое треба да го имате за оваа пролет. Во...

Видео: Не фрлајте ја кората од банана! Направете ѓубриво за сите...

Нема сомнение дека бананата е нашето омилено овошје, без оглед на тоа што не расте тука. Скоро сите кои обожаваме банани, кога...

Еве зошто треба да користите раствор од квасец за собните растенија

Собните растенија обично ги одгледуваме за да гледаме зеленило од нивните лисја, да гледаме убави цветови заборавајќи дека е студена зима или...

Сладок наспроти бел компир: Кој е поздрав?

Слаткиот и белиот компир содржат витамини и минерали кои се здрави за нашето тело. Но, дали слаткиот компир е толку поздрав колку...

Совети за сите кои имаат виткана коса

Сите кои имаат виткана коса знаат дека е многу потешко да се одржуваат кадриците отколку што изгледа на прв поглед. Кадриците се...

Брзи палачинки без бело брашно и без бел шеќер!

Подгответе палачинки на здрав начин, без бел шеќер и без бело брашно. Потребни состојки: 350гр овесни снегулки, ½...

Најлесниот рецепт за џем без шеќер!

За оние кои внимаваат на килограмите а сепак имаат желба за нешто слатко и неодоливо овој рецепт е идеален. Подгответе брз домашен...

Овој хороскопски знак е душа од човек!

Тие постојано сакаат да им помогаат на сите. Тие би дале сè за пријателите, особено за оние што навистина ги сакаат. Во...