Tuesday, May 17, 2022

Убави совети

Како малиот простор да изгледа поголем?

Сите посакуваме нашите домови да изгледаат големо и убаво. Тоа најдобро го знаат оние кои живеат во станови со мала квадратура. Во продолжение ви нудиме...

Сукњите кои ги носевме во средношколските денови се повторно во мода!

Сукњите ни се најверни пријателки за време на високите летни температури. Она што е интересно оваа сезона е тоа што во тренд се сукњи...

Овие 4 хороскопски знаци се најдобрите сопрузи, тие уживаат во улогата...

Астрологијата зборува многу за особините, а открива кои хороскопски знаци особено уживаат во улогата на сопруг... 1. Бик Сигурен, искрен и романтичен, Бикот знае како да...

Рецепт за Тунел торта!

За оваа вкусна торта, Тунел торта потребни ви се 40 минути за подготовка. Печење: 70 минути.  За првата кора: 200 гр мелени бисквити 200 гр мелени ореви 2...

Салата која заменува оброк – манго, пршута и марула!

Сезоната на салати кои заменуваат оброк започна, па за денес ви подготвивме рецепт за вкусна зелена салата со пршута и манго. Рецепт во продолжение: Потребни...

Судбински врски: 4 најдобри љубовни парови според хороскопот

Овие хороскопски знаци се едноставно родени едни за други, а воедно се и четирите најубави хороскопски љубовни парови. Бик...

Совпаѓањето на петок 13-ти и ретроградниот Меркур на еден хороскопски знак...

Оваа недела, петок 13-ти и ретроградниот Меркур ќе се поклопат, па астролозите предупредуваат дека многумина би можеле да имаат проблеми во комуникацијата. „Бидејќи Меркур е...

Од овој знак пазете се, за него се вели дека е...

Да се ​​откажат од нешто е непознато за нив. Тие се точни и пресметани. Нивниот мозок е сличен на Близнаците, што не е чудно кога...

Мислиш дека си добра мајка ако останеш во лош брак поради...

Многумина остануваат во лош брак колку и да се несреќни и незадоволни. Еве пет причини што не треба да влијаат на оваа...

МНТ наградува

Во соработка со МНТ Ве носиме на театар 12.05.2022 од 20 часот ПОСЛЕДНАТА ЛЕНТА НА КРАП Семјуел Бекет Режисер:Ѓорѓи Јолевски Продуцент: Ѓорѓи Јолевски Драматург и превод од англиски: Владимир...