Saturday, February 27, 2021

Убави совети

Брза идеја за вкусен ручек

Наместо да заглавувате со часови во кујната, искористете го времето за прошетки и забава, а дилемата околу ручекот решете ја во кратко време. Ви нудиме...

Време е за насмевки!

Одвојте време и прочитајте по некој виц, разубавете си го денот. Смеењето го продолжува животниот век, затоа смејте се многу! Оду си по чаршију ударам...

За намсевката на вашето дете би направиле се, нели?

Веројатно како родител знаете колку е тешко постојано да го занимавате вашето дете. Но, запомнете дека еден ден тоа дете ќе биде возрасен човек...

Има начини како работниот ден да биде полесен!

Ви откриваме пет едноставни начини за тоа како да бидете што поопуштени на работното место и се разбира и повеќе продуктивни! Во својот распоред...

Невообичаени лазањи кои мора да ги пробате!

За убав ден полн со вкусови, ви нудиме еден доста интересен рецепт: пица лазањи. Потребни ви се едно пакување лазањи кои не се варат, 200...

Замена за доручеток и вечерата за оние кои сакаат да ги...

Само со здрава и редовна исхрана може да ги намалите килограмите а притоа да не му наштетите на вашето здравје.  Појадок: 1 лажица смелено ленено семе измешано...

Постојат работи кои жената не смее да ги направи за ниеден...

Сите постојано слушаме и читаме дека мора да бидеме толерантни во врската, да се грижиме за желбите и потребите на партнерот. Но, сепак, не...

15 најдобри чувства на светот!

Среќата е во малите работи, и тоа во оние бесплатните. Често тоа го забораваме, стануваме премногу зафатени за да застанеме и да земеме воздух...

Мелем за топење килограми!

Група на жени кои го користеле овој мелем, патем, ја коригирале и исхраната и го зголемиле нивото на физичка активност, намалиле до 0,5 см...

Видови на пријателки кои ќе ги избегнувате откако ќе станете мајка

Веројатно мислите дека пријателките ви се најважниот дел во животот. И така е, се додека не станете мајка. Но, треба да сте свесни дека...