Friday, May 14, 2021

Убави совети

Д-р Ангелчо Андоновски: Ларингити кај децата и како да ги заштитиме

Што е ларингитис? Воспаление на гркланот е релативно честа болест во детството. Независно од кое годишно време е оваа болест е една од  најчестите, особено...

Едно нешто секогаш треба да биде во паричникот, тоа не се...

Во Фенг Шуи, ќе најдете многу совети за тоа како да го декорирате вашиот дом за да обезбедите проток на „добра“ енергија...

Божиќен колач за среќа!

Подгответе го највкусниот колач за кој постои верување дека носи среќна и бериќетна година! Потребни состојки: 1 свеж квасец, 100 гр маргарин, 400гр брашно,...

За сите прилики! 13 кратенки на тастатурата кои малкумина ги знаат

Овие кратенки на тастатурата несомнено ќе ви бидат од корист во вашата работа. Се разбира, сето ова може да се направи со...

Д-р Ангелчо Андоновски: Што треба да знаете за алергиите?

Во претстојниот период можеме да очекуваме појава на голем број на алергиски реакции. Пролетната сезона, па и претстојниот летен период означува период на очекувани...

Откријте како да ги исчистите белите дробови за само 2 дена

Бананите и медот како лек постигнуваат одлични резултати кога станува збор за воспаление на грлото, мамурлак, главоболка исто така се многу ценети...

Дали има потреба од вакцинирање на децата?

Вакцини и нужната потреба од нив Процесот на вакцинација е процес на имунизација на организмот од соодветен штетен причинител и создавање на антитела кои ќе...

Зошто најдобрите вработени често си даваат отказ?

По некое непишано правило, најдобрите работници често знаат да си дадат отказ и да си ја побараат среќата на некое друго работно место. Причини за...

Дали децата да растат со домашно милениче?

Што мислите? Дали за едно дете е здраво да расте со домашно милиниче? Пет причини зошто да чувате домашно милениче додека расте вашето дете: Ќе расте...

Човекот кој го сакаат и мајките и децата

Најголемата вистина не е онаа дека фотографиите заменуваат илјада зборови, оти понекогаш тие раскажуваат илјада приказни. Денеска сакаме да ве запознаме со фантастичните дела на...