Saturday, February 27, 2021

Убави совети

Видео: Како да направете совршен педикир – чекор по чекор!

Доколку финансиите не ви дозволуваат да се препуштите на професионални раце, има решение и за вас. Сами дома средете ги ноктите и стапалата и...

Кој период од денот е најдобар за учење?

Се наближува почетокот на учебната година, а со тоа и проблемите на родителите бидејќи на децата ќе им биде тешко да се вратат во...

За секој хороскопски знак – еден збор!

Веројатно е неблагодарна задача да се карактеризира, со еден збор, голема група на луѓе - претставници на хороскопски знак. Сепак, да пробаме.

Ултра модерни комбинации со најпопуларната јакна за оваа есен!

Зимата е фантастична, меѓу другото, бидејќи ни овозможува да уживаме во широк спектар на различни материјали и повеќеслојни комбинации.

Кои бои ќе ги уживаме оваа зима?

Есента е дефинитивно преодна сезона, како во температурите, кои варираат, така и во трендови кои се комбинираат на многу различни начини. Оваа...

Намирници за намалување на крвен притисок

Здрави навики во исхраната се важни скоро за секоја болест, па така и за зголемен крвен притисок. Освен редовната контрола и терапија која ви...

Дали сте негативно и критички настроени кон себе?

Животот е еден. Многу често луѓето знаат сами да си го направат животот неубав и лош од што се негативно и критички настроени кон...

Совладајте го уморот на природен и здрав начин!

Уморни сте само што ќе се разбудите? Не можете да функционирате на работното место? Да, секој од нас повремено чувствува пад на енергијата, но...

Ајде да зборуваме за депресијата со Д-р Ангелчо Андоновски

Оваа година, Светската здравствена организација овој ден сака да го одбележи со мотото АЈДЕ ДА ЗБОРУВАМЕ. Депресијата е клучниот момент кој што се случува...

Намирници кои создаваат вистинска зависност!

Во текот на зимата, просечен човек се здебелува за околу два килограми, и за тоа виновник е мрсна, слатка и солена храна која што се...