Saturday, February 27, 2021

Убави совети

Со која песна ќе започне вашата свадба?

Во втората половина од април, веднаш по големиот празник Велигден, започнува сезоната на свадби. За многу од нашите читатели, оваа свадбена сезона ќе биде...

Привлечни и женствени чевли ќе бидат хит оваа сезона

Не дозволувајте оваа пролет чевлите да бидат само нешто што го носите на нозете. Одберете поинакви чевли! На пример, чевлите со врвки апсолутен хит...

Како малиот простор да изгледа поголем?

Сите посакуваме нашите домови да изгледаат големо и убаво. Тоа најдобро го знаат оние кои живеат во станови со мала квадратура. Во продолжение ви нудиме...

Зошто најдобрите вработени често си даваат отказ?

По некое непишано правило, најдобрите работници често знаат да си дадат отказ и да си ја побараат среќата на некое друго работно место. Причини за...

Дозволете некој друг денес да го подготви ручекот

Недела е! Но, не мора денеска да го поминете денот по непишаните правила дека во недела мора да се исчисти домот, да се направи...

Преферирајте удобност!

Благодарение на модата, патиките од пред некое време повторно се дел од сечие секојдневие. Апсолутен моден хит оваа сеозна се патиките во боите на...

Месечен хороскоп за април

Прочитајте го месечниот хороскоп за април и откријте што ве очекува. Овен Месецов за припадниците на првиот знак во хороскопот ќе биде доста динамичен. Април е...

Мрежастите чорапи кои го полудеа светот

Едноставно, оваа пролет жените збеснаа по мрежасти чорапи! Од најмладите до повозрасните, нема кој не ги обожува. Лесни се за комбинирање, за вечерни излегувања и...

Се вљубивме во сината боја!

Не мора да правите долги обиколки на продавниците за облека за да сфатите дека оваа сезона сината боја е апсолутен хит. Иако оваа пролет најактуелна...

Џинс со живописен дизајн насекаде околу нас

Оваа сезона бидете храбри и на секојдневната модна комбинација додадете парче гардероба со испринтан или извезен џинс. Без разлика дали ќе се одлучите за...