Saturday, April 17, 2021

Убави совети

Овој мебел го полуде светот!

Оние кои пратат мода и трендови со сигурност веќе знаат за што станува збор. Но, и оние кои модата воопшто не ги интересира и...

Модата секогаш се враќа!

Баш така, модата секогаш се враќа. Пред извесно време прелистував стари слики од моите баби и дедовци. На нив можев да забележам дека во...

Во што се разликуваат аналгетиците еден од друг?

Без разлика на тоа за каков вид на болка станува збор, сте се трудиме што побрзо да се ослободиме од неа. Често пати го...

Неделен хороскоп {24.07-30.07}

Што вели хороскопот за неделата што следи? ОВЕН Ќе бидете многу горди со успесите кои ќе го постигнете на деловен, но и на љубовен план. Потрудете...

Од дома проверете дали срцето ви е здраво

Најдобро е оваа проверка да ја направите наутро, веднаш штом ќе се разбудите. Измерете си го пулсот допирајќи со два прста од внатрешната страна...

Парчињата облека кои се актуелни на Инстаграм

Нема девојка која не „дреме“ на Инстаграм со часови барајќи инспирација за нејзините аутфити или пак идеално парче облека кое мора да се купи...

Кадаиф, омиленото благо на постарите генерации!

Наместо само на гости кај бабите и дедовците да го јадеме овој вкусен десерт, ви нудиме брз и едноставен рецепт за кои ќе ви...

Ги прегледувате ли вашите гради?

Нешто кое е многу важно, а многу жени го занемаруваат тој факт е дека градите мора редовно да се прегледуваат. Не е потребно често...

Вода за бебињата, голема дилема?! Ајде да ја решиме!

Постојат дилеми и табу теми кои мора да бидат решени, сепак сме 21 век. И покрај бројните обиди за решавање на прашањето еднаш за...

Неделен хороскоп {17.07-23.07}

Прочитајте што предвидува хороскопот за неделата што следи! ОВЕН Бидете трпеливи, најдоброто допрва доаѓа. Многу претставници на овој хороскопски знак ќе се израдуваат на вериба, вест...