Saturday, April 17, 2021

Убави совети

Ги носиме на плажа, во диско, ги носиме и преку целиот...

Одговарат скоро на секој моден аутфит. Со уживање ги носат сите генерации на жени. Одлични се за дневни, но и вечерни излегувања. Овие рамни...

Бидете мајки кралици со ќерки принцези!

Пролетта е сезона на свечености, без разлика дали се тоа свадби, веридби, крштевки или матурски прослави. Доколку сте гостинка на некоја ваква свеченост, а...

Д-р Ангелчо Андоновски: Ларингити кај децата и како да ги заштитиме

Што е ларингитис? Воспаление на гркланот е релативно честа болест во детството. Независно од кое годишно време е оваа болест е една од  најчестите, особено...

Чевлите кои мора да ги имате оваа пролет

Оваа сезона ни донесе еден многу интересен и специфичен тренд кој жените го прифатија и го обожаваат. Станува збор за везените цветови, кои оваа пролет...

Ниту вашиот партнер ниту вие ќе останете рамнодушни

Велат долната облека ја опишува една жена во целост. За една жена да изгледа секси и привлечно мора и одвнатре да се чувствува така....

Зошто си ја сакам свекрвата?

Никако не можам да ги разберам жените кои имаат страшни проблеми со свекрвите. Не сфаќам што делат, за што се расправаат, зошто си ги...

Како до елегантен и уникатен дом?

При уредувањето на домот, освен квалитетниот и удобен мебел, важен е и изборот на бои кои ќе доминираат во вашиот животен простор. Доколку сакате вашиот...

Жените ги обожуваат и купуваат во најразлични бои и модели

Чевлите кои сè почесто ќе ги гледаме низ улиците се токму овие. Почнаа да се носат и во дневни и во вечерни комбинации. Девојките...

Што ви треба за природен и нежен изглед?

Кога станува збор за дневна шминка која е неутрална и ненападна, важи правилото помалку е повеќе. Денската шминка треба да е лесна и природна,...

Здолништата во кои се чувствуваме женствено

Оваа пролет, со помош на широките здолништа ќе може да се чувствувате бајковито. Оберете долги до глужд или нешто пократки, до колена или под нив....