Friday, May 14, 2021

Убави совети

Постигнете ултра секси изглед!

Зимата што помина ги обожававме модните парчиња кои имаа дел со шнирeње. Оваа пролет повторнo ќе уживаме во нив. Дали ќе се одлучите за маички,...

Технологијата ни ја уби романтиката…

Пред петнаесетина години, можеби некоја плус, некоја минус, технологијата полека и тивко влезе во нашите домови… Се смести удобно, се рашири, ни го зеде...

Костими за капење кои ќе ве освојат

После повеќе години дводелните бикини веќе не се најтрендовски. Нивното место оваа година го превземаа едноделните и едноставни костими за капење. Освен што прикриваат недостатоци...

Како да ја употребите бојата за 2017. година на вашата свадба?

Компанијата за бои Pahntone секоја година ја одбира бојата која ќе биде апсолутен хит и боја на годината. Годинава, тоа е светло зелена нијанса...

Јас сум мајката, ова е мое дете и ќе правам што...

Никогаш не помислив дека кога ќе станам мајка ќе бидам постојано пред очите на другите луѓе, дека многу прсти ќе бидат вперени во мене,...

Зошто разводот беше најдобрата работа која ја направив?

Растена сум во средина во која ме учеле дека бракот е свето нешто, дека треба да се жртвуваш за сопругот, децата и семејството на...

Како да се мотивирате да работите?

Денеска е понеделник, а веќе со нетрпение го очекуваме викендот бидејќи е продолжен и ќе можеме да уживаме во празниците, дружбите со саканите луѓе...

Што побрзо набавете си соодветен модел на очила

Сонцето е сè појако. Време е да се подгответе за престојните топли денови. Започнете од очилата. Со наша помош одберете го соодветниот модел кој...

Ајде да зборуваме за депресијата со Д-р Ангелчо Андоновски

Оваа година, Светската здравствена организација овој ден сака да го одбележи со мотото АЈДЕ ДА ЗБОРУВАМЕ. Депресијата е клучниот момент кој што се случува...

Идеи за убав викенд

Викендот е оној дел од неделата кој сите со нетрпение го чекаме. Сега, кога е тука ајде да го искористиме максимално... Не дозволувајте времето да...