Saturday, February 27, 2021

Убави совети

Овој знак е натпросечно интелигентен

Тие имаат многу практичен дух и се родени со чувство за дипломатија. Луѓето родени во овој знак имаат повисока...

Здрава и вкусна чорба за имунитет!

Малку необичен и несекојдневен рецепт. Време е за промени! Испробајте го овој одличен рецепт чии вкус ќе ве освои од прва! Потребни состојки: 4 дуњи,...

Сладок овошен десерт со гриз!

За денес подгответе сладок овошен куп со гриз и црвено овошје. Уживајте во секое залаче. Потребни состојки: 500мл...

Класичните деловни панталони мора да ги имате повторно!

Тие се враќаат во стил. Класичните панталони се апсолутен хит оваа пролет, но во крајно неочекувани комбинации. За една...

Домашно тирамису готово за половина час!

Тирамису! Кој може да одолее на ова слатко задоволство? Но, познато е дека подготовката на тирамису не е едноставна. Затоа ви подготвивме...

Совршена модна комбинација за рана пролет: Плетени елеци и кожни панталони

Инфлуенсерки, актерки, трендсетерки - сите се едногласни за една модна комбинација: плетен елек и кожни панталони оваа пролет ќе бидат апсолутен хит!...

Слушнете ги советите на баба: Што е добро за проширени вени?

Проширените вени (варикозни вени) е проблем кој измачува огромен дел од населението. Според некои статистики, приближно 40% од популацијата во одреден период...

На кои жени не може да им се одолее?

На жените родени во знакот на Бик, Близнаци и Јарец е тешко да им се одолее и скоро сите мажи паѓаат на...

Тајниот италијански трик за витка линија

Италијанките се познати по тоа што максимално уживаат во храната, но ретко ќе сретнете дебела Италијанка иако секоја дама од оваа земја ужива во...

Подгответе домашно песто од рукола – спречете појава на болести!

Руколата е многу хранлива и лековита, па добро е да се консумира често. Таа е богата е со јаглени хидрати, протеини, калциум, магнезиум и...