Friday, May 14, 2021

Убави совети

Родените во овие хороскопски знаци од мај ги чекаат пари и...

Мај е дефинитивно нивниот месец. Ги чекаат пари и љубов, како и успех на работа. Еве кои хороскопски знаци од мај ќе...

Какви сандали ќе се носат ова лето?

Пред се уникатни, впечатливи и неодоливи! Фотките од модели на сандали кои ги нуди Бутик Ема ќе ви го запрат здивот и...

Целосни панталони – парче облека кое ќе ви го олесни секојдневието!

Целосните панталони сè почесто се комбинирааат и носат не само за дневни, туку и за вечерни прошетки и излегувања. Пријатни се за носење,...

Десет работи кои треба веднаш да престанете да ги правите!

Сите ние сонуваме за исполнет, среќен живот и се прашуваме што треба да направиме за да имаме таков живот. Овој пат почнавме од другата...

Здрав домашен сладолед од манго

Може ли некој да одолее на здрав и вкусен домашен сладолед од манго? Брза и лесна подготовка, видео рецепт:

Тешка љубов, љубов по секоја цена, забранета љубов, недговарна љубов…...

Сите знаеме дека љубовта е бојно поле, но дали за секоја љубов е достојна борба? Веројатно не. Не секоја љубов е иста, и затоа...

Поделбата на машки и женски бои, машки и женски играчки, машки...

Живееме во општество каде сакаме да веруваме и дејствуваме во напредокот на светот, во "магијата" на 21-от век, во работите кои тој ни ги...

Знаци кои покажуваат дека го сакате животот!

Можеби постојат нешта во вашиот живот за кои се жалите и сакате да ги промените, но многу повеќе се нештата за кои сте среќни. Ако...

Променете ја исхраната и бидете здрави: Оваа храна е добра за...

Здравиот црн дроб е еден од општите предуслови за здравјето на целиот организам. Овој орган е одговорен за распаѓање на јаглени хидрати,...

Имате 40+ години и мислите дека сте премногу стари за тексас...

Пред да заборавите целосно на тексас шорцевите ова лето, ќе ви откриеме една „тајна“: дамите 40+ сè уште можат да ги носат!...