Saturday, April 17, 2021

Убави совети

Здрави бомбици за енергија – за вас и вашите најмили

Овие бомбици навистина мора да ги пробате. Не се готват ниту се печат. Послужете ги децата со нив наместо со купечки колачи, сами себе...

Ако е совршена врската дали бракот ќе биде сјаен?

Можеби звучи чудно, но понекогаш не сте компатибилни со вашиот партнер и вашиот брак можеби нема да функционира правилно, дури и ако сè е...

Пролет / Лето 2021: Кои обувки ќе бидат вистински хит оваа...

Заради пандемијата на коронавирусите, во позадина ја ставивме нашата љубов кон чевлите. Но, време е повторно да ја разбудиме! И покрај ситуацијата,...

Каков накит ќе се носи ова лето?

Од почетокот на пандемијата, ние сме желни за сè што може да го подобри нашето расположение, а некои од трендовите за лето...

Кој може да го стопи леденото срце на Водолијата?

Ако некој може да го стопи леденото срце на Водолијата, тогаш тоа е дефинитивно Овенот. Овие два знака се...

Три хороскопски знаци ги чека голема љубов оваа пролет

Секоја сезона носи одредени романтични моменти, но најлесно е да се заљубиме во пролетта кога сè околу нас цвета и се раѓа....

Збогувајте се со првутот на природен начин!

Кога животот ќе ви даде лимон, направете лимонада! Или уште подобро, кога ритамот на животот предизвикува појава на првут на вашата глава,...

Може ли кокосовото масло да се користи за раст на косата?

Кокосовото масло е високо ценето во современото општество за неговата широка употреба. Покрај тоа што додава суптилен вкус на секое јадење, може...

Денеска се одбележува Светскиот ден на здравјето

Низ светот денеска се одбележува 7. април, Светскиот ден на здравјето. Одбележувањето на овој ден кое е под покровителство на Светската здравствена...

Суви домати, млад кромид и сланина – комбинација на која не...

Подгответе вкусна проја со суви домати и сланина. Иделна идеја за денешниот ручек. Брза и лесна подготовка на пица - проја!